Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rebellen veroveren vliegveld Goma, zorgen over humanitaire crisis

Rebellen veroveren vliegveld Goma, zorgen over humanitaire crisis

GOMA (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Rebellen van de groep M23 hebben in de grote Congolese stad Goma ook de luchthaven veroverd, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. De Verenigde Naties hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de humanitaire situatie in de stad bij de grens met Rwanda. Er zijn berichten over plunderingen, overbelaste ziekenhuizen, voedseltekorten en seksueel geweld.

M23 boekte de afgelopen weken veel terreinwinst en trok maandag de belangrijkste stad in het oosten van Congo binnen. Ze negeerden internationale oproepen om hun offensief te staken. In de stad worden schoten en explosies gemeld en volgens de VN liggen er veel lichamen in de straten. Ook bestaan er zorgen dat ebola en andere gevaarlijke ziektes kunnen ontsnappen uit een lokaal laboratorium. "De situatie in en rond Goma blijft uitermate zorgwekkend", beklemtoonde een woordvoerder van het Bureau voor de Coördinatie van Humanitaire Aangelegenheden van de VN.

De strijd in Goma wordt gezien als een grote escalatie van de strijd in het gebied. De opstandelingen krijgen volgens experts steun van Rwanda. In de Congolese hoofdstad Kinshasa belaagden woedende betogers dinsdag de ambassade van dat Oost-Afrikaanse land en andere diplomatieke posten, waaronder die van Nederland. Bij de Rwandese ambassade staken ze voertuigen in brand. Een deel van het gebouw zou bovendien zijn geplunderd.

Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten vooralsnog geen hulpverzoeken te hebben ontvangen van Nederlanders in Congo. Het adviseert mensen die daar zitten het reisadvies in de gaten te houden.

Meer uit Buitenland

Washington klaagt LA aan om immigratieaanpak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft Los Angeles aangeklaagd omdat de stad samenwerking met de federale immigratiedienst ICE zou hebben gedwarsboomd. Als gevolg daarvan ontstonden rellen in de stad, stelt het ministerie van Justitie in de aanklacht.

3 uur geleden
Amerikaans visum Bob Vylan ingetrokken na uitspraken Glastonbury

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse visum van het Britse rapduo Bob Vylan is ingetrokken. Op X deelt de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Christopher Landau, dat de Britten het land niet meer in mogen.

5 uur geleden
Israël erkent dat burgers gewond raakten bij hulpacties in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël geeft toe dat Palestijnse burgers gewond zijn geraakt bij hulpdistributiecentra in Gaza. Het leger zegt instructies te hebben gestuurd naar de troepen naar aanleiding van "geleerde lessen".

6 uur geleden
'Geavanceerde' cyberaanval op Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is eind vorige week getroffen door een "geavanceerde" en gerichte cyberaanval. Het gevaar is inmiddels geneutraliseerd, meldt het hof.

6 uur geleden
Iran meldt ruim 900 doden door oorlog met Israël

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Door de twaalf dagen van oorlog met Israël zijn in Iran zeker 935 mensen omgekomen. Onder hen zouden 132 vrouwen en 38 kinderen zijn, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA op basis van een woordvoerder van het ministerie van Justitie. Het dodental kan verder oplopen, want dit zijn alleen de geïdentificeerde slachtoffers.

10 uur geleden
Hof VK verwerpt zaak tegen levering F-35-onderdelen aan Israël

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een Palestijnse mensenrechtenorganisatie heeft tevergeefs geprobeerd in het Verenigd Koninkrijk een verbod af te dwingen op de levering van F-35-onderdelen aan Israël. Een gerechtshof in Londen verwierp de zaak, die volgens de rechters draaide om de politieke vraag of het land zich moet terugtrekken uit het F-35-programma.

11 uur geleden
Celstraffen in Frankrijk na dood migranten door kapseizen boot

LILLE (ANP/AFP) - Een rechtbank in het Franse Lille heeft celstraffen opgelegd na het vergaan van een boot met migranten. Zeven Afghanen en twee Iraakse Koerden kregen straffen van zeven of acht jaar.

13 uur geleden