Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rebellen veroveren vliegveld Goma, zorgen over humanitaire crisis

Rebellen veroveren vliegveld Goma, zorgen over humanitaire crisis

GOMA (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Rebellen van de groep M23 hebben in de grote Congolese stad Goma ook de luchthaven veroverd, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. De Verenigde Naties hebben hun bezorgdheid uitgesproken over de humanitaire situatie in de stad bij de grens met Rwanda. Er zijn berichten over plunderingen, overbelaste ziekenhuizen, voedseltekorten en seksueel geweld.

M23 boekte de afgelopen weken veel terreinwinst en trok maandag de belangrijkste stad in het oosten van Congo binnen. Ze negeerden internationale oproepen om hun offensief te staken. In de stad worden schoten en explosies gemeld en volgens de VN liggen er veel lichamen in de straten. Ook bestaan er zorgen dat ebola en andere gevaarlijke ziektes kunnen ontsnappen uit een lokaal laboratorium. "De situatie in en rond Goma blijft uitermate zorgwekkend", beklemtoonde een woordvoerder van het Bureau voor de Coördinatie van Humanitaire Aangelegenheden van de VN.

De strijd in Goma wordt gezien als een grote escalatie van de strijd in het gebied. De opstandelingen krijgen volgens experts steun van Rwanda. In de Congolese hoofdstad Kinshasa belaagden woedende betogers dinsdag de ambassade van dat Oost-Afrikaanse land en andere diplomatieke posten, waaronder die van Nederland. Bij de Rwandese ambassade staken ze voertuigen in brand. Een deel van het gebouw zou bovendien zijn geplunderd.

Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten vooralsnog geen hulpverzoeken te hebben ontvangen van Nederlanders in Congo. Het adviseert mensen die daar zitten het reisadvies in de gaten te houden.

Meer uit Buitenland

Iraanse oud-kroonprins: bereid je voor om steden in te nemen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalig kroonprins Reza Pahlavi heeft Iraniërs opgeroepen tot meer protest. "Ons doel is niet langer om alleen de straten op te gaan; het doel is om ons voor te bereiden op het innemen en behouden van de stadscentra", aldus de criticus van het regime op sociale media. Pahlavi voegde eraan toe dat hij denkt "in de nabije toekomst" te kunnen terugkeren naar Iran.

1 uur geleden
Protesten in Minneapolis bij hotels waar ICE mogelijk verblijft

MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.

3 uur geleden
Zeldzaam exemplaar eerste Supermancomic verkocht voor 15 miljoen

NEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.

3 uur geleden
Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

6 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

6 uur geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

6 uur geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.

8 uur geleden