Rebellen Tigray trekken zich terug uit buurregio's voor noodhulp
ADDIS ABEBA (ANP/RTR) - Het Tigray Volksbevrijdingsfront (TPLF) trekt zich terug uit twee buurregio's in Ethiopië om humanitaire hulp in de regio Tigray mogelijk te maken. De regering van Ethiopië had de terugtrekking als voorwaarde gesteld voor het toelaten van hulp aan de regio.
Sinds de gevechten vorig jaar begonnen zijn duizenden mensen gedood. Een hongersnood dreigt voor honderdduizenden mensen in Tigray en ruim 9 miljoen mensen in het noorden van Ethiopië zijn door de burgeroorlog afhankelijk van voedselhulp.
Het TPLF was de regio's Amhara en Afar in juli ingetrokken. Het conflict tussen de TPLF en de regering van premier Abiy Ahmed barstte vorig jaar los. Voordat Ahmed aan de macht kwam domineerde de TPLF bijna dertig jaar lang de politiek in Ethiopië.
Veel landen hebben hun staatsburgers opgeroepen om Ethiopië te verlaten vanwege de hevige gevechten. De Verenigde Naties waarschuwde begin december nog voor een chaotische situatie in hoofdstad Addis Abeba, vergelijkbaar met Kabul toen de Taliban daar de macht overnamen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
5 uur geleden