Rebellen Syrië: regime Assad is ten val gebracht
DAMASCUS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rebellen hebben op de Syrische televisie aangekondigd dat ze het regime van leider Bashar al-Assad ten val hebben gebracht. Hoofdstad Damascus is bevrijd, verklaren ze.
Bronnen zeiden eerder tegen persbureau Reuters dat Assad de stad is ontvlucht. Het is onduidelijk waar hij zich nu bevindt.
Militairen van het Syrische regeringsleger hebben van de legertop te horen gekregen dat een einde is gekomen aan de heerschappij van Assad, meldt persbureau DPA. Dat baseert zich op bronnen rond de strijdkrachten.
"Vrijheid"
Getuigen vertellen dat duizenden burgers te voet en met de auto naar een groot plein in Damascus gingen. Ze scandeerden "vrijheid".
Assad leidde Syrië bijna een kwart eeuw. Daarvoor was zijn vader Hafez decennia aan de macht. In 2011 brak een burgeroorlog uit nadat protesten tegen het regime met veel geweld waren onderdrukt.
Veroveringen
Rebellen begonnen onlangs een nieuw offensief en rukten snel op. Ze veroverden steden als Aleppo en Hama. Kort voordat de opstandelingen Damascus bereikten, maakten ze ook bekend Homs in handen te hebben.
In Homs gingen ook duizenden mensen de straat op. Ze dansten en riepen "Assad is weg, Homs is vrij" en "lang leve Syrië, weg met Bashar al Assad".
Het Witte Huis heeft laten weten dat president Joe Biden de "uitzonderlijke gebeurtenissen" in Syrië volgt. Er zou constant worden overlegd met regionale partners.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
10 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
12 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
12 uur geleden