Rebellen Jemen melden eerste coronabesmetting in hoofdstad
SANAA (ANP/RTR) - De Houthi-opstandelingen in Jemen hebben voor het eerst melding gemaakt van een besmetting met het coronavirus. Het gaat om een Somaliër die dood is aangetroffen in een hotel in hoofdstad Sanaa, die in handen is van de rebellen.
De Houthi-minister van Volksgezondheid zegt dat medische teams poolshoogte namen in het hotel na een melding over een verdachte situatie. Een laboratorium stelde later vast dat de overleden Somaliër was besmet met het coronavirus.
De situatie in Jemen, het armste land op het Arabische schiereiland, dreigt verder te verslechteren door de uitbraak van het coronavirus. In het land woedt een bloedige burgeroorlog en zo'n 80 procent van de bevolking is aangewezen op humanitaire hulp.
Er zijn tot dusver ook 21 besmettingen en 3 doden gemeld in gebieden die in handen zijn van de Jemenitische regering. Het daadwerkelijke aantal besmettingen ligt mogelijk veel hoger. De Wereldgezondheidsorganisatie waarschuwt dat pas 200 coronatesten zijn uitgevoerd in het land.
Meer uit Buitenland
HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
7 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
8 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
9 uur geleden