Rebellen Jemen melden eerste coronabesmetting in hoofdstad
SANAA (ANP/RTR) - De Houthi-opstandelingen in Jemen hebben voor het eerst melding gemaakt van een besmetting met het coronavirus. Het gaat om een Somaliër die dood is aangetroffen in een hotel in hoofdstad Sanaa, die in handen is van de rebellen.
De Houthi-minister van Volksgezondheid zegt dat medische teams poolshoogte namen in het hotel na een melding over een verdachte situatie. Een laboratorium stelde later vast dat de overleden Somaliër was besmet met het coronavirus.
De situatie in Jemen, het armste land op het Arabische schiereiland, dreigt verder te verslechteren door de uitbraak van het coronavirus. In het land woedt een bloedige burgeroorlog en zo'n 80 procent van de bevolking is aangewezen op humanitaire hulp.
Er zijn tot dusver ook 21 besmettingen en 3 doden gemeld in gebieden die in handen zijn van de Jemenitische regering. Het daadwerkelijke aantal besmettingen ligt mogelijk veel hoger. De Wereldgezondheidsorganisatie waarschuwt dat pas 200 coronatesten zijn uitgevoerd in het land.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
40 minuten geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
2 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.
3 uur geleden