
Rebellen beginnen nieuw offensief in oosten van Congo
GOMA (ANP/AFP) - Opstandelingen van M23 zijn in het oosten van Congo een nieuw offensief begonnen. Ze veroverden de plaats Nyabibwe, op zo'n 100 kilometer van de regionale hoofdstad Bukavu.
Rebellen kondigden eerder nog een eenzijdig humanitair bestand aan. Dat zou dinsdag van kracht worden. Humanitaire bronnen maakten woensdag evenwel melding van zware gevechten tussen het regeringsleger en M23. De groep zou steun krijgen van de Rwandese krijgsmacht.
"Dit bewijst dat het eenzijdige bestand dat ze hadden afgekondigd weer een list was", zei een regeringswoordvoerder tegen persbureau AFP. Lokale bronnen verklaarden de afgelopen dagen al dat alle strijdende partijen versterkingen laten aanrukken.
De aanhoudende strijd in het grondstofrijke gebied zorgt ook voor internationale onrust. De leiders van Rwanda en Congo worden zaterdag verwacht bij regionaal overleg in Tanzania.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
45 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
14 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.
16 uur geleden