Real wint in Camp Nou ruim van Barcelona en gaat naar bekerfinale
BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van het Spaanse bekertoernooi. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti was in Camp Nou met liefst 4-0 te sterk voor rivaal FC Barcelona, dat de eerste ontmoeting tussen de twee clubs in Madrid met 1-0 won. In de slotfase werd het duel ontsierd door een aantal opstootjes. Liefst tien spelers kregen een gele kaart, waarvan zes van Barcelona. Frenkie de Jong ontbrak bij FC Barcelona nog met een blessure.
Barcelona dacht al in de 3e minuut een strafschop te krijgen voor een handsbal, maar daar ging de scheidsrechter niet in mee. Real was de bovenliggende partij en kreeg in de 12e minuut via Vinícius Júnior de eerste kans. De Braziliaan kon de bal bij de tweede paal net niet in het doel glijden.
Vinícius Júnior had kort voor rust wel succes. Karim Benzema gaf de bal rond de doellijn voor de zekerheid nog een laatste zetje, maar de treffer kwam op naam van Vinícius.
Benzema eiste na rust alsnog de hoofdrol voor zich op. De Franse spits zorgde al snel voor de 2-0. In de 59e minuut Benzema een strafschop en de topscorer was in de slotfase nog eens trefzeker.
Real Madrid, dat de landstitel dit seizoen hoogstwaarschijnlijk aan Barcelona moet laten, speelt zaterdag 6 mei in de bekerfinale tegen Osasuna
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
19 uur geleden