Real viert rentree Asensio met zege op Valencia en Cillessen
MADRID (ANP) - Valencia-doelman Jasper Cillessen heeft een zege van Real Madrid tegen zijn club in La Liga niet kunnen voorkomen. Real won de wedstrijd met 3-0 met in de slotfase hoofdrollen voor Karim Benzema en de van een blessure teruggekeerde Marco Asensio.
De ploeg van coach Zinedine Zidane blijft door de zege op twee punten staan van koploper FC Barcelona, dat dinsdag al met 2-0 had gewonnen van Leganés.
Valencia leek in het kleine Estadio Alfredo Di Stéfano, waar de Madrilenen door de verbouwing van Bernabeu naar zijn uitgeweken, op voorsprong te komen. Scheidsrechter José María Sánchez besliste na raadplegen van de VAR dat het doelpunt van Rodrigo vanwege buitenspel van Maxi López niet doorging. Cillessen had vlak daarvoor met zijn rechterbeen nog knap redding gebracht op een inzet van Dani Carvajal.
Karim Benzema zorgde na een uur alsnog voor de voorsprong voor Real. Hij schoot raak na goed verlengen van Eden Hazard. Marco Asensio, net in het veld gekomen, schoot daarna met zijn eerste balcontact in de 74e minuut de 2-0 binnen.
Asensio liep in de voorbereiding op het seizoen vorig jaar een zware knieblessure op en moest maandenlang revalideren. De Madrileen had elf maanden geen wedstrijden gespeeld en mocht van Zidane het laatste kwartier meedoen. Hij sierde zijn rentree meteen op met een doelpunt en stelde Benzema nog in staat fraai de 3-0 te maken.
Bij Valencia, dat door de nederlaag achtste blijft, moest in de slotfase nog de Koreaan Lee Kang-In met rood van het veld.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
44 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
7 uur geleden