Real-spits Benzema na ruim 5 jaar terug in Franse selectie
PARIJS (ANP) - Aanvaller Karim Benzema van Real Madrid is na een absentie van ruim vijf jaar teruggekeerd in de Franse voetbalselectie. Bondscoach Didier Deschamps heeft de 33-jarige spits opgenomen in zijn ploeg van 26 spelers voor het komende EK.
Benzema raakte in 2015 verzeild in een afpersingszaak met een seksfilmpje. Sindsdien werd hij niet meer opgeroepen voor de nationale ploeg. In oktober van dit jaar moet hij voor zijn rol in het schandaal terechtstaan.
Benzema speelde tot dusver 81 interlands waarin hij 27 keer tot scoren kwam. Hij is dit seizoen namens Real Madrid goed voor 29 doelpunten in alle competities.
Afpersingszaak
Benzema reageerde woedend toen hij door Deschamps in 2016 buiten de EK-selectie werd gehouden wegens de slepende afpersingszaak. Volgens de trefzekere spits was de Franse bondscoach "gezwicht voor de druk van een racistisch deel van Frankrijk". Deschamps zei daarna dat hij deze opmerkingen van Benzema nooit zou vergeten. Hij heeft echter nooit verklaard dat hij de aanvaller niet meer zou selecteren.
Zonder Benzema veroverde Frankrijk in 2018 de wereldtitel. Bij het EK in 2016 pakte de ploeg van Deschamps zilver.
Met Benzema en andere topspitsen als Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Wissam Ben Yedder en Kingsley Coman behoort Frankrijk bij het komende EK opnieuw tot de favorieten. De ploeg van Deschamps speelt in de zware groep F tegen Duitsland, Hongarije en Portugal.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
20 uur geleden