Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real-spits Benzema na ruim 5 jaar terug in Franse selectie

Real-spits Benzema na ruim 5 jaar terug in Franse selectie

PARIJS (ANP) - Aanvaller Karim Benzema van Real Madrid is na een absentie van ruim vijf jaar teruggekeerd in de Franse voetbalselectie. Bondscoach Didier Deschamps heeft de 33-jarige spits opgenomen in zijn ploeg van 26 spelers voor het komende EK.

Benzema raakte in 2015 verzeild in een afpersingszaak met een seksfilmpje. Sindsdien werd hij niet meer opgeroepen voor de nationale ploeg. In oktober van dit jaar moet hij voor zijn rol in het schandaal terechtstaan.

Benzema speelde tot dusver 81 interlands waarin hij 27 keer tot scoren kwam. Hij is dit seizoen namens Real Madrid goed voor 29 doelpunten in alle competities.

Afpersingszaak

Benzema reageerde woedend toen hij door Deschamps in 2016 buiten de EK-selectie werd gehouden wegens de slepende afpersingszaak. Volgens de trefzekere spits was de Franse bondscoach "gezwicht voor de druk van een racistisch deel van Frankrijk". Deschamps zei daarna dat hij deze opmerkingen van Benzema nooit zou vergeten. Hij heeft echter nooit verklaard dat hij de aanvaller niet meer zou selecteren.

Zonder Benzema veroverde Frankrijk in 2018 de wereldtitel. Bij het EK in 2016 pakte de ploeg van Deschamps zilver.

Met Benzema en andere topspitsen als Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Wissam Ben Yedder en Kingsley Coman behoort Frankrijk bij het komende EK opnieuw tot de favorieten. De ploeg van Deschamps speelt in de zware groep F tegen Duitsland, Hongarije en Portugal.

Meer uit Voetbal

Spaanse voetbalploeg richt zich nu op WK

MÜNCHEN (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente richt zich vanaf nu op het WK voetbal van volgend jaar. "Vanaf nu gaat het daarom, de wereldtitel is ons doel. Met de manier zoals het gaat, denken we dat we ver kunnen komen", zei De la Fuente nadat Spanje in München de finale van de Nations League na strafschoppen had verloren van Portugal. De la Fuente zei "trots" te zijn op zijn ploeg, die met name in de halve finale tegen Frankrijk (5-4) indruk had gemaakt.

38 minuten geleden
Veel lof voor ervaren Ronaldo na winst Nations League

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - De Portugese bondscoach Roberto Martínez was, nadat zijn ploeg in München ten koste van Spanje de finale van de Nations League had gewonnen, vol lof over zijn routinier Cristiano Ronaldo. "Een aanvoerder met zijn ervaring, is essentieel om te tonen wat nodig is om te winnen", sprak Martínez, die de 40-jarige aanvaller in de reguliere speeltijd de 2-2 had zien maken. Portugal zegevierde na strafschoppen.

1 uur geleden
Portugal klopt Spanje in finale Nations League na strafschoppen

MÜNCHEN (ANP) - Portugal heeft voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg Spanje in München na strafschoppen. Het duel was na negentig minuten in 2-2 geëindigd, in de verlenging werd niet gescoord. De Spanjaard Álvaro Morata was de enige voetballer die miste vanaf elf meter.

11 uur geleden
Lewandowski weigert nog voor Polen uit te komen

WARSCHAU (ANP/DPA) - Topaanvaller Robert Lewandowski heeft een crisis veroorzaakt rond de nationale voetbalploeg van Polen. De spits van FC Barcelona weigert nog voor zijn land uit te komen zolang Michal Probierz de bondscoach is. Polen is een van de tegenstanders van Nederland in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar.

11 uur geleden
Bij Feyenoord ontslagen coach Priske terug bij Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Brian Priske gaat weer als trainer aan de slag bij Sparta Praag. Dat meldt de Tsjechische club op de website. Priske begon het afgelopen seizoen als coach van Feyenoord. De 48-jarige Deen werd door de wisselvallige prestaties in Rotterdam in februari ontslagen. Na een korte interim-periode met Pascal Bosschaart werd nog diezelfde maand Robin van Persie gepresenteerd als opvolger van Priske.

12 uur geleden
Brons voor Frankrijk in Nations League na zege op Duitsland

STUTTGART (ANP) - De nationale voetbalploeg van Frankrijk heeft brons veroverd in de Nations League. Het Franse elftal van bondscoach Didier Deschamps won in Stuttgart de wedstrijd om de derde plaats van Duitsland met 2-0.

17 uur geleden
Spalletti vertrekt als bondscoach Italië na nederlaag tegen Noren

REGGIO EMILIA (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Luciano Spalletti, die die functie sinds september 2023 vervult, zit maandag in het WK-kwalificatieduel met Moldavië voor het laatst op de bank. Dat bevestigde de 66-jarige trainer tijdens een persconferentie.

19 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!