Real Sociedad wint Spaanse bekerfinale van vorig seizoen
SEVILLA (ANP) - De Spaanse voetbalclub Real Sociedad heeft voor het eerst sinds 1987 een hoofdprijs veroverd. De ploeg van trainer Imanol Alguacil versloeg Athletic Club in de bekerfinale van vorig seizoen, die vanwege de coronapandemie nu pas werd gespeeld. Mikel Oyarzabal besliste het duel na ruim een uur spelen uit een strafschop: 1-0.
De twee Baskische clubs wilden de finale van het toernooi om de Copa del Rey heel graag met publiek in het stadion spelen. Vorig jaar kon dat niet als gevolg van de coronapandemie en daarom werd de eindstrijd uitgesteld.
Bijna een jaar later dan de bedoeling was troffen Real Sociedad en Athletic elkaar in Sevilla, waar de finale alsnog in een leeg stadion werd gespeeld. Over twee weken is de bekerfinale van dit seizoen, waarin Athletic een nieuwe kans krijgt om de Copa del Rey te veroveren. De ploeg uit Bilbao neemt het op 17 april op tegen FC Barcelona, de club van Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
2 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
13 uur geleden