Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Sociedad wint Baskische derby dankzij vroeg doelpunt

Real Sociedad wint Baskische derby dankzij vroeg doelpunt

BILBAO (ANP) - Real Sociedad heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de Baskische derby tegen Athletic gewonnen. In het lege stadion San Mamés in Bilbao werd het 0-1, door een vroeg doelpunt van Portu. De middenvelder rondde een fraaie aanval van de bezoekende ploeg af.

Real Sociedad was na rust een paar keer dicht bij de tweede treffer. Zo raakte Alexander Isak, de Zweed die in het verleden bij Willem II speelde, met een vrije trap de lat.

Bij Athletic speelde Raúl Garcia als invaller zijn vijfhonderdste wedstrijd in La Liga. De 34-jarige middenvelder kwam 20 minuten voor tijd in het veld, maar hij kon de nederlaag van zijn ploeg niet voorkomen.

Voor Real Sociedad, dat eerder dit seizoen nog een tijdje bovenaan stond, betekende het de eerste overwinning in de Spaanse competitie sinds 22 november bij Cádiz (0-1). De ploeg van trainer Imanol Alguacil verloor de afgelopen weken van FC Barcelona, Levante en Atlético Madrid. Real Sociedad gaat 2021 in met 6 punten achterstand op koploper Atlético, dat drie wedstrijden minder speelde.

Athletic en Real Sociedad zouden elkaar afgelopen seizoen treffen in de Spaanse bekerfinale, maar die werd vanwege de coronapandemie uitgesteld. Het is de bedoeling dat de Baskische clubs op 4 april 2021 alsnog om de Copa del Rey gaan strijden.

Meer uit Voetbal

Oud-voetbalbondscoach van Noren en Denen Hareide (72) overleden

OSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.

42 minuten geleden
AZ in tussenronde Conference League tegen FC Noah of FC Drita

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.

57 minuten geleden
AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

11 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

11 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

11 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

11 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

13 uur geleden