Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Sociedad wint Baskische derby dankzij vroeg doelpunt

Real Sociedad wint Baskische derby dankzij vroeg doelpunt

BILBAO (ANP) - Real Sociedad heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de Baskische derby tegen Athletic gewonnen. In het lege stadion San Mamés in Bilbao werd het 0-1, door een vroeg doelpunt van Portu. De middenvelder rondde een fraaie aanval van de bezoekende ploeg af.

Real Sociedad was na rust een paar keer dicht bij de tweede treffer. Zo raakte Alexander Isak, de Zweed die in het verleden bij Willem II speelde, met een vrije trap de lat.

Bij Athletic speelde Raúl Garcia als invaller zijn vijfhonderdste wedstrijd in La Liga. De 34-jarige middenvelder kwam 20 minuten voor tijd in het veld, maar hij kon de nederlaag van zijn ploeg niet voorkomen.

Voor Real Sociedad, dat eerder dit seizoen nog een tijdje bovenaan stond, betekende het de eerste overwinning in de Spaanse competitie sinds 22 november bij Cádiz (0-1). De ploeg van trainer Imanol Alguacil verloor de afgelopen weken van FC Barcelona, Levante en Atlético Madrid. Real Sociedad gaat 2021 in met 6 punten achterstand op koploper Atlético, dat drie wedstrijden minder speelde.

Athletic en Real Sociedad zouden elkaar afgelopen seizoen treffen in de Spaanse bekerfinale, maar die werd vanwege de coronapandemie uitgesteld. Het is de bedoeling dat de Baskische clubs op 4 april 2021 alsnog om de Copa del Rey gaan strijden.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

11 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

11 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

11 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

12 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

14 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

14 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

15 uur geleden