Real Sociedad moet koppositie aan Atlético Madrid laten
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Sociedad heeft in La Liga de koppositie moeten afstaan aan Atlético Madrid. De concurrent van AZ in de Europa League bleef bij middenmoter Deportivo Alavés steken op 0-0. Ook van een numerieke meerderheid, na rood bij de thuisclub in de 61e minuut voor Rodrigo Battaglia, konden de bezoekers niet profiteren.
Real Sociedad zakte naar de tweede plaats. Atlético heeft als koploper 1 punt meer. De Madrileense ploeg won zaterdag met 2-0 van Real Valladolid. Atlético moet nog twee duels inhalen op Real Sociedad.
Real Sociedad beëindigt donderdag de groepsfase in de Europa League met de uitwedstrijd tegen koploper Napoli. In dezelfde poule speelt AZ in Kroatië tegen het al uitgeschakelde HNK Rijeka. De Alkmaarse club plaatst zich met een zege op eigen kracht voor de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geleden