Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City gaat de Champions League niet voor het tweede jaar op rij winnen. De titelhouder verloor in de kwartfinale na strafschoppen (4-3) van Real Madrid. Na reguliere speeltijd en verlenging was de stand 1-1. Het eerste duel in Spanje eindigde vorige week in een spectaculaire 3-3. Bernardo Silva en Mateo Kovacic misten in de strafschoppenserie namens Manchester City. Luka Modric was de enige speler van Real die faalde.

Real, dat recordhouder is met veertien eindzeges in de Champions League en voormalige Europa Cup I, neemt het voor een plek in de eindstrijd op tegen Bayern München. Real won de Champions League twee jaar geleden voor het laatst, toen Liverpool in de finale werd verslagen.

Real Madrid sloeg, uit een van de spaarzame aanvallen, al snel toe. Vinícius Júnior gaf de bal in de twaalfde minuut voor op Rodrygo. De Braziliaan schoot de bal eerst nog tegen doelman Ederson aan, maar had in de rebound wel succes: 0-1. Voor Rodrygo betekende het zijn twintigste treffer in de Champions League in 49 duels.

Manchester City maakte kort daarna via Erling Haaland bijna gelijk. De Noor kopte de bal in de negentiende minuut tegen de lat. Ook Kevin De Bruyne en Jack Grealish zorgden voor gevaar, maar Real hield voor rust verder vrij eenvoudig stand en gunde Manchester ook de bal.

Na rust voerde de thuisploeg de druk op. Andriy Loenin moest een paar keer reddend optreden voor Real. Een kwartier voor tijd was de doelman kansloos toen verdediger Antonio Rüdiger de bal niet goed wegwerkte. De Bruyne schoot de bal van dichtbij binnen. De Belgische middenvelder liet daarna de kans onbenut het duel nog voor de verlenging te beslissen.

In de eerste helft van de verlenging kreeg Rüdiger de kans zijn fout goed te maken, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Ook in de tweede helft bleven treffers uit.

Rüdiger kon alsnog als laatste juichen, toen hij in de penaltyserie de beslissende strafschop via de binnenkant van de paal in het doel schoot.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

3 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

3 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

4 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

6 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

6 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

8 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

8 uur geleden