Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City gaat de Champions League niet voor het tweede jaar op rij winnen. De titelhouder verloor in de kwartfinale na strafschoppen (4-3) van Real Madrid. Na reguliere speeltijd en verlenging was de stand 1-1. Het eerste duel in Spanje eindigde vorige week in een spectaculaire 3-3. Bernardo Silva en Mateo Kovacic misten in de strafschoppenserie namens Manchester City. Luka Modric was de enige speler van Real die faalde.

Real, dat recordhouder is met veertien eindzeges in de Champions League en voormalige Europa Cup I, neemt het voor een plek in de eindstrijd op tegen Bayern München. Real won de Champions League twee jaar geleden voor het laatst, toen Liverpool in de finale werd verslagen.

Real Madrid sloeg, uit een van de spaarzame aanvallen, al snel toe. Vinícius Júnior gaf de bal in de twaalfde minuut voor op Rodrygo. De Braziliaan schoot de bal eerst nog tegen doelman Ederson aan, maar had in de rebound wel succes: 0-1. Voor Rodrygo betekende het zijn twintigste treffer in de Champions League in 49 duels.

Manchester City maakte kort daarna via Erling Haaland bijna gelijk. De Noor kopte de bal in de negentiende minuut tegen de lat. Ook Kevin De Bruyne en Jack Grealish zorgden voor gevaar, maar Real hield voor rust verder vrij eenvoudig stand en gunde Manchester ook de bal.

Na rust voerde de thuisploeg de druk op. Andriy Loenin moest een paar keer reddend optreden voor Real. Een kwartier voor tijd was de doelman kansloos toen verdediger Antonio Rüdiger de bal niet goed wegwerkte. De Bruyne schoot de bal van dichtbij binnen. De Belgische middenvelder liet daarna de kans onbenut het duel nog voor de verlenging te beslissen.

In de eerste helft van de verlenging kreeg Rüdiger de kans zijn fout goed te maken, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Ook in de tweede helft bleven treffers uit.

Rüdiger kon alsnog als laatste juichen, toen hij in de penaltyserie de beslissende strafschop via de binnenkant van de paal in het doel schoot.

Meer uit Voetbal

Nottingham is na ontslag Dyche toe aan vierde coach dit seizoen

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen ⁠hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.

18 minuten geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

9 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

10 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

17 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

17 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

18 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

21 uur geleden