Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City gaat de Champions League niet voor het tweede jaar op rij winnen. De titelhouder verloor in de kwartfinale na strafschoppen (4-3) van Real Madrid. Na reguliere speeltijd en verlenging was de stand 1-1. Het eerste duel in Spanje eindigde vorige week in een spectaculaire 3-3. Bernardo Silva en Mateo Kovacic misten in de strafschoppenserie namens Manchester City. Luka Modric was de enige speler van Real die faalde.

Real, dat recordhouder is met veertien eindzeges in de Champions League en voormalige Europa Cup I, neemt het voor een plek in de eindstrijd op tegen Bayern München. Real won de Champions League twee jaar geleden voor het laatst, toen Liverpool in de finale werd verslagen.

Real Madrid sloeg, uit een van de spaarzame aanvallen, al snel toe. Vinícius Júnior gaf de bal in de twaalfde minuut voor op Rodrygo. De Braziliaan schoot de bal eerst nog tegen doelman Ederson aan, maar had in de rebound wel succes: 0-1. Voor Rodrygo betekende het zijn twintigste treffer in de Champions League in 49 duels.

Manchester City maakte kort daarna via Erling Haaland bijna gelijk. De Noor kopte de bal in de negentiende minuut tegen de lat. Ook Kevin De Bruyne en Jack Grealish zorgden voor gevaar, maar Real hield voor rust verder vrij eenvoudig stand en gunde Manchester ook de bal.

Na rust voerde de thuisploeg de druk op. Andriy Loenin moest een paar keer reddend optreden voor Real. Een kwartier voor tijd was de doelman kansloos toen verdediger Antonio Rüdiger de bal niet goed wegwerkte. De Bruyne schoot de bal van dichtbij binnen. De Belgische middenvelder liet daarna de kans onbenut het duel nog voor de verlenging te beslissen.

In de eerste helft van de verlenging kreeg Rüdiger de kans zijn fout goed te maken, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Ook in de tweede helft bleven treffers uit.

Rüdiger kon alsnog als laatste juichen, toen hij in de penaltyserie de beslissende strafschop via de binnenkant van de paal in het doel schoot.

Meer uit Voetbal

Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

2 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

5 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

6 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

7 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

8 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

10 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

13 uur geleden