Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

Real schakelt titelhouder Manchester City uit na strafschoppen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City gaat de Champions League niet voor het tweede jaar op rij winnen. De titelhouder verloor in de kwartfinale na strafschoppen (4-3) van Real Madrid. Na reguliere speeltijd en verlenging was de stand 1-1. Het eerste duel in Spanje eindigde vorige week in een spectaculaire 3-3. Bernardo Silva en Mateo Kovacic misten in de strafschoppenserie namens Manchester City. Luka Modric was de enige speler van Real die faalde.

Real, dat recordhouder is met veertien eindzeges in de Champions League en voormalige Europa Cup I, neemt het voor een plek in de eindstrijd op tegen Bayern München. Real won de Champions League twee jaar geleden voor het laatst, toen Liverpool in de finale werd verslagen.

Real Madrid sloeg, uit een van de spaarzame aanvallen, al snel toe. Vinícius Júnior gaf de bal in de twaalfde minuut voor op Rodrygo. De Braziliaan schoot de bal eerst nog tegen doelman Ederson aan, maar had in de rebound wel succes: 0-1. Voor Rodrygo betekende het zijn twintigste treffer in de Champions League in 49 duels.

Manchester City maakte kort daarna via Erling Haaland bijna gelijk. De Noor kopte de bal in de negentiende minuut tegen de lat. Ook Kevin De Bruyne en Jack Grealish zorgden voor gevaar, maar Real hield voor rust verder vrij eenvoudig stand en gunde Manchester ook de bal.

Na rust voerde de thuisploeg de druk op. Andriy Loenin moest een paar keer reddend optreden voor Real. Een kwartier voor tijd was de doelman kansloos toen verdediger Antonio Rüdiger de bal niet goed wegwerkte. De Bruyne schoot de bal van dichtbij binnen. De Belgische middenvelder liet daarna de kans onbenut het duel nog voor de verlenging te beslissen.

In de eerste helft van de verlenging kreeg Rüdiger de kans zijn fout goed te maken, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Ook in de tweede helft bleven treffers uit.

Rüdiger kon alsnog als laatste juichen, toen hij in de penaltyserie de beslissende strafschop via de binnenkant van de paal in het doel schoot.

Meer uit Voetbal

PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

1 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

2 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

3 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

4 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

7 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

8 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

12 uur geleden