
Real naar rechter om racisme-incident rond Vinícius Júnior
MADRID (ANP) - Real Madrid stapt naar de rechter naar aanleiding van het racisme-incident rond Vinícius Júnior. De Braziliaanse aanvaller reageerde zondagavond woedend toen, tijdens de uitwedstrijd tegen Valencia, dingen uit het publiek naar hem werden geroepen.
Real meldt in een verklaring het voorval zeer te veroordelen en zich te wenden tot de bevoegde gerechtelijke autoriteiten om de zaak te onderzoeken. "Deze gebeurtenissen vormen een directe aanval op het model van onze sociale en democratische rechtsstaat", aldus de club. "Real is van mening dat dergelijke aanvallen ook een haatmisdrijf zijn en heeft daarom een klacht ingediend bij het parket en de bevoegde instantie voor haatmisdrijven en discriminatie, zodat de feiten kunnen worden onderzocht en de verantwoordelijken aansprakelijk kunnen worden gesteld."
Vinícius kreeg in de slotfase een rode kaart na een conflict met de spelers van Valencia waarbij hij zelf in een wurggreep werd gehouden en vervolgens een tik uitdeelde.
De Braziliaanse regering heeft de 'racistische aanvallen' op Vinícius Júnior scherp veroordeeld. Het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land roept op tot actie om racisme te stoppen.
Meer uit Voetbal
BASEL (ANP) - De Duitse voetbalsters hebben de halve finales van het EK in Zwitserland bereikt. De ploeg van bondscoach Christian Wück hield in Basel meer dan honderd minuten met tien speelsters stand tegen Frankrijk (1-1) en sloeg toe in de strafschoppenserie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verdediger Thomas Beelen heeft zaterdag in het oefenduel met het Belgische KAA Gent een zware beenblessure opgelopen. De 24-jarige centrale verdediger wordt zaterdagavond nog geopereerd, meldt Feyenoord.
14 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Ajax heeft een oefenduel met KV Mechelen gewonnen. De club was met 3-2 te sterk voor de Belgen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wilde het na de nederlaag tegen KAA Gent (1-2) niet over het oefenduel van Feyenoord hebben. "De wedstrijd kan me gestolen worden", zei hij. "De gedachten van iedereen zijn bij Thomas Beelen."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een oefenwedstrijd tegen KAA Gent verloren. De bezoekers uit België zegevierden met 2-1 op Varkenoord, het jeugdcomplex van de club uit Rotterdam.
19 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Brian Brobbey mist zaterdag het oefenduel van Ajax met KV Mechelen. De spits voelt zich niet helemaal fit en krijgt rust. De bedoeling is dat hij komende week wel met de ploeg naar Como voor een trainingskamp gaat.
20 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Oscar Gloukh moet de tweede grote aankoop van Ajax voor het nieuwe seizoen worden. De aanvallende middenvelder uit Israël staat voor een vertrek bij Red Bull Salzburg.
20 uur geleden