Real Madrid zonder Hazard naar Saudi-Arabië
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat na de jaarwisseling zonder Eden Hazard naar Saudi-Arabië voor de strijd om de Spaanse Supercup. Volgens Spaanse media blijft Hazard achter in Madrid om te herstellen van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep in het duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. Trainer Zinedine Zidane wil geen risico's nemen met de Belgische aanvaller, die door fysieke problemen nog weinig heeft kunnen laten zien bij de 'Koninklijke'.
De Spaanse Supercup heeft een andere opzet gekregen. Het is niet langer een duel tussen de landskampioen en bekerwinnaar, maar een mini-toernooi met vier clubs: kampioen FC Barcelona, bekerwinnaar Valencia en de Madrileense clubs Atlético en Real, die afgelopen seizoen in de competitie respectievelijk op de tweede en derde plaats eindigden.
Real Madrid speelt op 8 januari tegen Valencia, een dag later staan Barcelona en Atlético tegenover elkaar. De winnaars treffen elkaar in de finale op 12 januari. De Spaanse bond heeft een lucratieve deal gesloten met Saudi-Arabië, zodat daar de komende drie jaar om de Supercup wordt gestreden.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft twee voormalige jeugdspelers van Ajax en Feyenoord aan de selectie toegevoegd. Verdediger Prince Aning komt over van Borussia Dortmund II en aanvaller Fabiano Rust verruilt Feyenoord onder 21 voor de Eredivisieclub.
1 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - Arsenal heeft Christos Tzolis overgenomen van Club Brugge. De 24-jarige Griekse aanvaller heeft bij de Engelse kampioen uit Londen een meerjarig contract getekend. Club Brugge ontvangt volgens Belgische media ongeveer 40 miljoen euro, waarmee Tzolis de duurste uitgaande transfer in de Belgische competitie is.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is in afwachting van een toelichting van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de voetbalbond aan het ANP laten weten naar aanleiding van een klacht die door de Noorse voetbalbond is ingediend tegen de wereldvoetbalbond. Volgens een woordvoerder van de KNVB heeft de bond al eerder om opheldering gevraagd. "Daarvan wachten we de uitkomst af", aldus de KNVB.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Hajime Moriyasu blijft tot en met de Azië Cup van volgend jaar de bondscoach van Japan. De Japanse voetbalbond maakte donderdag bekend dat Go Oiwa, de coach van het elftal onder 21, hem na dat toernooi in februari 2027 zal opvolgen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Serdar Gözübüyük fluit de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het duel tussen de landskampioen en de bekerwinnaar wordt op zondag 2 augustus om 18.00 uur gespeeld in het Eindhovense Philips Stadion.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Karim Adeyemi gaat naar FC Barcelona. De 24-jarige aanvaller wordt door de Catalaanse club overgenomen van Borussia Dortmund. FC Barcelona heeft bekendgemaakt dat de Duitser een contract tot medio 2031 tekent.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Noorse voetbalbond dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA in de zaak rond de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat heeft Lise Klaveness, voorzitter van de Noorse bond NFF, aangekondigd in een interview in de Britse krant The Times.
3 uur geleden