Real Madrid wint strijd om Braziliaans toptalent Endrick
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de strijd om het Braziliaanse toptalent Endrick gewonnen. De club uit de Spaanse hoofdstad meldt donderdag een akkoord te hebben bereikt met de 16-jarige voetballer, met zijn ouders en met zijn club Palmeiras. Real Madrid betaalt naar verluidt 70 miljoen euro voor de jonge aanvaller, die zich een dezer dagen in Madrid meldt om te worden rondgeleid bij zijn nieuwe club.
Endrick zal pas in juli 2024, wanneer hij meerderjarig is, aansluiten bij de selectie. Tot die tijd zet hij zijn opleiding voort bij Palmeiras, waarvoor hij in de Braziliaanse competitie al zeven keer uitkwam. Endrick stond in de belangstelling van tal van Europese topclubs.
Palmeiras en Real gaven geen details over de overeenkomst. Volgens de Braziliaanse mediagroep Globo zou het transferbedrag rond de 70 miljoen euro liggen. Daarmee zou Endrick de op één na duurste speler ooit zijn die de Braziliaanse competitie verruilt voor een verblijf bij een Europese club. Met de overgang van Neymar van Santos naar FC Barcelona in 2013 zou destijds 88 miljoen euro zijn gemoeid.
Dankbaar
"Ik dank Palmeiras voor alles wat ze voor me hebben gedaan om de speler te worden die ik nu ben, voor de hulp die ik heb gekregen om een aantal dromen te vervullen en voor het respect voor de wens van mij en mijn familie om nog een droom uit te zien komen", meldde Endrick op de website van de Braziliaanse landskampioen.
Zijn landgenoten en toekomstige ploeggenoten Vinícius Júnior en Rodrygo werden ook op jonge leeftijd door Real Madrid vastgelegd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
10 uur geleden