Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid wint strijd om Braziliaans toptalent Endrick

Real Madrid wint strijd om Braziliaans toptalent Endrick

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de strijd om het Braziliaanse toptalent Endrick gewonnen. De club uit de Spaanse hoofdstad meldt donderdag een akkoord te hebben bereikt met de 16-jarige voetballer, met zijn ouders en met zijn club Palmeiras. Real Madrid betaalt naar verluidt 70 miljoen euro voor de jonge aanvaller, die zich een dezer dagen in Madrid meldt om te worden rondgeleid bij zijn nieuwe club.

Endrick zal pas in juli 2024, wanneer hij meerderjarig is, aansluiten bij de selectie. Tot die tijd zet hij zijn opleiding voort bij Palmeiras, waarvoor hij in de Braziliaanse competitie al zeven keer uitkwam. Endrick stond in de belangstelling van tal van Europese topclubs.

Palmeiras en Real gaven geen details over de overeenkomst. Volgens de Braziliaanse mediagroep Globo zou het transferbedrag rond de 70 miljoen euro liggen. Daarmee zou Endrick de op één na duurste speler ooit zijn die de Braziliaanse competitie verruilt voor een verblijf bij een Europese club. Met de overgang van Neymar van Santos naar FC Barcelona in 2013 zou destijds 88 miljoen euro zijn gemoeid.

Dankbaar

"Ik dank Palmeiras voor alles wat ze voor me hebben gedaan om de speler te worden die ik nu ben, voor de hulp die ik heb gekregen om een aantal dromen te vervullen en voor het respect voor de wens van mij en mijn familie om nog een droom uit te zien komen", meldde Endrick op de website van de Braziliaanse landskampioen.

Zijn landgenoten en toekomstige ploeggenoten Vinícius Júnior en Rodrygo werden ook op jonge leeftijd door Real Madrid vastgelegd.

Meer uit Voetbal

Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

33 minuten geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

10 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

10 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

13 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

14 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

17 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

18 uur geleden