Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid wint strijd om Braziliaans toptalent Endrick

Real Madrid wint strijd om Braziliaans toptalent Endrick

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de strijd om het Braziliaanse toptalent Endrick gewonnen. De club uit de Spaanse hoofdstad meldt donderdag een akkoord te hebben bereikt met de 16-jarige voetballer, met zijn ouders en met zijn club Palmeiras. Real Madrid betaalt naar verluidt 70 miljoen euro voor de jonge aanvaller, die zich een dezer dagen in Madrid meldt om te worden rondgeleid bij zijn nieuwe club.

Endrick zal pas in juli 2024, wanneer hij meerderjarig is, aansluiten bij de selectie. Tot die tijd zet hij zijn opleiding voort bij Palmeiras, waarvoor hij in de Braziliaanse competitie al zeven keer uitkwam. Endrick stond in de belangstelling van tal van Europese topclubs.

Palmeiras en Real gaven geen details over de overeenkomst. Volgens de Braziliaanse mediagroep Globo zou het transferbedrag rond de 70 miljoen euro liggen. Daarmee zou Endrick de op één na duurste speler ooit zijn die de Braziliaanse competitie verruilt voor een verblijf bij een Europese club. Met de overgang van Neymar van Santos naar FC Barcelona in 2013 zou destijds 88 miljoen euro zijn gemoeid.

Dankbaar

"Ik dank Palmeiras voor alles wat ze voor me hebben gedaan om de speler te worden die ik nu ben, voor de hulp die ik heb gekregen om een aantal dromen te vervullen en voor het respect voor de wens van mij en mijn familie om nog een droom uit te zien komen", meldde Endrick op de website van de Braziliaanse landskampioen.

Zijn landgenoten en toekomstige ploeggenoten Vinícius Júnior en Rodrygo werden ook op jonge leeftijd door Real Madrid vastgelegd.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

9 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

9 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

16 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

16 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

17 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

20 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

20 uur geleden