Real Madrid wint Clásico tegen Barcelona, blessure De Jong
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft zijn voorsprong op FC Barcelona na een tumultueuze Clásico vergroot. De koploper van La Liga won het onderlinge duel in het Bernabéu met 3-2. Oranje-international Frenkie de Jong van Barcelona ging vlak voor rust per brancard van het veld.
Real heeft met nog zes wedstrijden te gaan een voorsprong van 11 punten op Barcelona. Nummer 3 Girona, dat zaterdag won van Cádiz (4-1), staat 2 punten achter de Catalanen.
Barcelona werd afgelopen week op pijnlijke wijze uitgeschakeld in de Champions League door Paris Saint-Germain. Na een 3-2 zege in Parijs verloor de ploeg thuis met 4-1. Het betekende dat de landstitel als enige mogelijke prijs overbleef. Gezien de achterstand op Real moest er realistisch gezien gewonnen worden in de Clásico.
Barcelona had zich geen betere start kunnen wensen, nadat Andreas Christensen in de 6e minuut de openingstreffer had gemaakt. Na een misser van Real-keeper Andriy Lunin kopte de Deen bij de tweede paal raak, 0-1. De thuisploeg kreeg na ruim een kwartier een uitgelezen kans om weer langszij te komen. Lucas Vázquez viel over een uitgestrekt been en Vinícius Júnior benutte de strafschop, 1-1.
De 16-jarige Lamine Yamal leek daarna met een slim hakje de tweede treffer van Barcelona te maken, maar op de beelden was niet te zien of de bal helemaal over de lijn was geweest. De bezoekers kregen opnieuw een tegenslag te verwerken, toen De Jong na een duel om de bal met Federico Valverde geblesseerd raakte.
Beide ploegen claimden in de tweede helft strafschoppen, voordat Barcelona in de 69e minuut opnieuw de leiding nam. Een voorzet van Yamal werd geblokt door Lunin, maar Fermín López stond op de juiste plaats om de rebound binnen te tikken. Vier minuten later schoot Vázquez de gelijkmaker binnen na een fraaie voorzet van Vinícius. Jude Bellingham bezorgde Real vervolgens in de blessuretijd de zege door een voorzet van Vázquez binnen te schieten.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
15 uur geleden