Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid wint Clásico tegen Barcelona, blessure De Jong

Real Madrid wint Clásico tegen Barcelona, blessure De Jong

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft zijn voorsprong op FC Barcelona na een tumultueuze Clásico vergroot. De koploper van La Liga won het onderlinge duel in het Bernabéu met 3-2. Oranje-international Frenkie de Jong van Barcelona ging vlak voor rust per brancard van het veld.

Real heeft met nog zes wedstrijden te gaan een voorsprong van 11 punten op Barcelona. Nummer 3 Girona, dat zaterdag won van Cádiz (4-1), staat 2 punten achter de Catalanen.

Barcelona werd afgelopen week op pijnlijke wijze uitgeschakeld in de Champions League door Paris Saint-Germain. Na een 3-2 zege in Parijs verloor de ploeg thuis met 4-1. Het betekende dat de landstitel als enige mogelijke prijs overbleef. Gezien de achterstand op Real moest er realistisch gezien gewonnen worden in de Clásico.

Barcelona had zich geen betere start kunnen wensen, nadat Andreas Christensen in de 6e minuut de openingstreffer had gemaakt. Na een misser van Real-keeper Andriy Lunin kopte de Deen bij de tweede paal raak, 0-1. De thuisploeg kreeg na ruim een kwartier een uitgelezen kans om weer langszij te komen. Lucas Vázquez viel over een uitgestrekt been en Vinícius Júnior benutte de strafschop, 1-1.

De 16-jarige Lamine Yamal leek daarna met een slim hakje de tweede treffer van Barcelona te maken, maar op de beelden was niet te zien of de bal helemaal over de lijn was geweest. De bezoekers kregen opnieuw een tegenslag te verwerken, toen De Jong na een duel om de bal met Federico Valverde geblesseerd raakte.

Beide ploegen claimden in de tweede helft strafschoppen, voordat Barcelona in de 69e minuut opnieuw de leiding nam. Een voorzet van Yamal werd geblokt door Lunin, maar Fermín López stond op de juiste plaats om de rebound binnen te tikken. Vier minuten later schoot Vázquez de gelijkmaker binnen na een fraaie voorzet van Vinícius. Jude Bellingham bezorgde Real vervolgens in de blessuretijd de zege door een voorzet van Vázquez binnen te schieten.

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

7 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

10 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

11 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

12 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

15 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

15 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

15 uur geleden