Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid wint Clásico tegen Barcelona, blessure De Jong

Real Madrid wint Clásico tegen Barcelona, blessure De Jong

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft zijn voorsprong op FC Barcelona na een tumultueuze Clásico vergroot. De koploper van La Liga won het onderlinge duel in het Bernabéu met 3-2. Oranje-international Frenkie de Jong van Barcelona ging vlak voor rust per brancard van het veld.

Real heeft met nog zes wedstrijden te gaan een voorsprong van 11 punten op Barcelona. Nummer 3 Girona, dat zaterdag won van Cádiz (4-1), staat 2 punten achter de Catalanen.

Barcelona werd afgelopen week op pijnlijke wijze uitgeschakeld in de Champions League door Paris Saint-Germain. Na een 3-2 zege in Parijs verloor de ploeg thuis met 4-1. Het betekende dat de landstitel als enige mogelijke prijs overbleef. Gezien de achterstand op Real moest er realistisch gezien gewonnen worden in de Clásico.

Barcelona had zich geen betere start kunnen wensen, nadat Andreas Christensen in de 6e minuut de openingstreffer had gemaakt. Na een misser van Real-keeper Andriy Lunin kopte de Deen bij de tweede paal raak, 0-1. De thuisploeg kreeg na ruim een kwartier een uitgelezen kans om weer langszij te komen. Lucas Vázquez viel over een uitgestrekt been en Vinícius Júnior benutte de strafschop, 1-1.

De 16-jarige Lamine Yamal leek daarna met een slim hakje de tweede treffer van Barcelona te maken, maar op de beelden was niet te zien of de bal helemaal over de lijn was geweest. De bezoekers kregen opnieuw een tegenslag te verwerken, toen De Jong na een duel om de bal met Federico Valverde geblesseerd raakte.

Beide ploegen claimden in de tweede helft strafschoppen, voordat Barcelona in de 69e minuut opnieuw de leiding nam. Een voorzet van Yamal werd geblokt door Lunin, maar Fermín López stond op de juiste plaats om de rebound binnen te tikken. Vier minuten later schoot Vázquez de gelijkmaker binnen na een fraaie voorzet van Vinícius. Jude Bellingham bezorgde Real vervolgens in de blessuretijd de zege door een voorzet van Vázquez binnen te schieten.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

10 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

10 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

10 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

13 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

13 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

13 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

13 uur geleden