Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid wint Clásico tegen Barcelona, blessure De Jong

Real Madrid wint Clásico tegen Barcelona, blessure De Jong

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft zijn voorsprong op FC Barcelona na een tumultueuze Clásico vergroot. De koploper van La Liga won het onderlinge duel in het Bernabéu met 3-2. Oranje-international Frenkie de Jong van Barcelona ging vlak voor rust per brancard van het veld.

Real heeft met nog zes wedstrijden te gaan een voorsprong van 11 punten op Barcelona. Nummer 3 Girona, dat zaterdag won van Cádiz (4-1), staat 2 punten achter de Catalanen.

Barcelona werd afgelopen week op pijnlijke wijze uitgeschakeld in de Champions League door Paris Saint-Germain. Na een 3-2 zege in Parijs verloor de ploeg thuis met 4-1. Het betekende dat de landstitel als enige mogelijke prijs overbleef. Gezien de achterstand op Real moest er realistisch gezien gewonnen worden in de Clásico.

Barcelona had zich geen betere start kunnen wensen, nadat Andreas Christensen in de 6e minuut de openingstreffer had gemaakt. Na een misser van Real-keeper Andriy Lunin kopte de Deen bij de tweede paal raak, 0-1. De thuisploeg kreeg na ruim een kwartier een uitgelezen kans om weer langszij te komen. Lucas Vázquez viel over een uitgestrekt been en Vinícius Júnior benutte de strafschop, 1-1.

De 16-jarige Lamine Yamal leek daarna met een slim hakje de tweede treffer van Barcelona te maken, maar op de beelden was niet te zien of de bal helemaal over de lijn was geweest. De bezoekers kregen opnieuw een tegenslag te verwerken, toen De Jong na een duel om de bal met Federico Valverde geblesseerd raakte.

Beide ploegen claimden in de tweede helft strafschoppen, voordat Barcelona in de 69e minuut opnieuw de leiding nam. Een voorzet van Yamal werd geblokt door Lunin, maar Fermín López stond op de juiste plaats om de rebound binnen te tikken. Vier minuten later schoot Vázquez de gelijkmaker binnen na een fraaie voorzet van Vinícius. Jude Bellingham bezorgde Real vervolgens in de blessuretijd de zege door een voorzet van Vázquez binnen te schieten.

Meer uit Voetbal

AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

2 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

4 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

5 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

5 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

6 uur geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

6 uur geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

10 uur geleden