
Real Madrid wint bij Athletic en houdt FC Barcelona in het vizier
BILBAO (ANP) - Real Madrid blijft in het spoor van koploper FC Barcelona. De landskampioen won in Bilbao met 2-0 bij Athletic Club. De Madrilenen van coach Carlo Ancelotti staan door de zege op 41 punten. Dat zijn er 3 minder dan de Catalanen die eerder op de avond met 1-0 wonnen van Getafe.
De thuisploeg uit Bilbao begon fel aan het duel, maar kwam niet tot scoren. Karim Benzema deed dat wel. De Franse spits nam in de 24e minuut de bal op de voet na een kopbal van Marco Asensio en schoot fraai binnen.
Voor Benzema was het zijn 228e doelpunt in de Spaanse competitie. Daarmee passeerde hij Real Madrid-icoon Alfredo di Stéfano en evenaarde hij het aantal van Raúl. Alleen Cristiano Ronaldo maakte meer doelpunten voor Real Madrid in La Liga.
In de tweede helft zocht Athletic naar de gelijkmaker en dacht die ook te hebben gemaakt via Iñaki Williams uit de rebound na een knappe redding van Thibaut Courtois, maar Williams stond buitenspel. Toni Kroos maakte er in de laatste minuut van de officiële speeltijd met een laag schot nog 0-2 van.
Meer uit Voetbal
THUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
4 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Luka Modric zet zijn voetballoopbaan voort bij AC Milan. De nieuwe trainer Massimiliano Allegri bevestigde maandag bij zijn presentatie dat de Kroatische middenvelder naar Milaan komt. Modric (39) vertrok eind mei na dertien seizoenen bij Real Madrid waarmee hij onder meer zes keer de Champions League won.
8 uur geleden