Real Madrid weer stap dichter bij eerste landstitel sinds 2017
MADRID (ANP) - Real Madrid is weer een stap dichter bij de landstitel. De ploeg van coach Zinédine Zidane won eenvoudig met 2-0 van het laaggeklasseerde Deportivo Alavés.
Met nog drie speelronden te gaan heeft de koploper vier punten voorsprong op FC Barcelona. Als de Catalanen zaterdag tegen Real Valladolid punten verspelen, kan Real maandag bij Granada kampioen worden. De Madrilenen wonnen de Spaanse titel voor het laatst in 2017, ook onder leiding van Zidane.
In het kleine Estadio Alfredo Di Stéfano, waar Real speelt wegens de verbouwing van Bernabeu, schoot Karim Benzema de thuisploeg in de 11e minuut uit een strafschop op 1-0. De scheidsrechter had naar de stip gewezen na een overtreding op Ferland Mendy. Alavés kreeg best kansen, het eerste gevaar kwam van Joselu die op de lat kopte. Vlak voor rust moest Thibaut Courtois redding brengen op een schot van Oliver Burke.
In de tweede helft vertrok Benzema precies op tijd bij een diepe pass en stelde Marco Asensio in staat de 2-0 binnen te tikken. De zege van Real kwam daarna niet meer in gevaar.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
13 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden