Real Madrid voorkomt averij door twee late doelpunten Benzema
BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft door twee late doelpunten van Karim Benzema het eerste puntenverlies in La Liga voorkomen. 'De Koninklijke' leek in de uitwedstrijd tegen Espanyol genoegen te moeten nemen met een gelijkspel, maar Benzema bewees in de slotfase zijn waarde: 1-3.
Benzema tikte in de 88e minuut bij een 1-1-stand bij de tweede paal binnen na een afgemeten voorzet van invaller Rodrygo, die na een uur in de ploeg was gekomen voor Federico Valverde. Diep in blessuretijd bepaalde hij uit een vrije trap de eindstand.
De vrije trap was toegekend na een overtreding van keeper Benjamin Lecomte, die daarvoor een rode kaart kreeg. Aanvoerder Leandro Cabrera trok vervolgens een keepersshirt aan en nam onder de lat plaats. Een paar tellen later werd hij al gepasseerd door Benzema.
Vinícius Júnior had Real na ruim 10 minuten aan de leiding gebracht door beheerst raak te schieten na een fraaie steekpass van Aurélien Tchouaméni. Vlak voor rust maakte Joselu gelijk door in tweede instantie raak te schieten. Real-keeper Thibaut Courtois had op de eerste inzet van Joselu nog een antwoord, maar de aanvaller kreeg een herkansing. Joselu maakte al zijn zevende doelpunt in negen competitiewedstrijden tegen de Madrilenen.
Real Madrid heeft net als Real Betis 9 punten na drie duels. FC Barcelona en Villarreal volgen met 7 punten. Barça won eerder op de avond met 4-0 van Rayo Vallecano.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
57 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
10 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
10 uur geleden