Real Madrid voor vierde jaar op rij meest waardevolle voetbalclub
BOEDAPEST (ANP) - Real Madrid mag zich voor het vierde jaar op rij de meest waardevolle voetbalclub van Europa noemen. In het jaarlijkse rapport van Football Benchmark, dat op basis van tal van gegevens de ondernemingswaarde van clubs berekent, eindigde de Spaanse kampioen opnieuw bovenaan. Manchester United nam de tweede plek over van FC Barcelona, Ajax steeg van de 21e naar de 19e plaats.
Real Madrid vertegenwoordigt een waarde van bijna 3,2 miljard euro. De Spaanse club zag die waarde in vergelijking met vorig jaar met 275 miljoen euro toenemen. De Europese voetbalclubs konden het grootste deel van het seizoen weer supporters ontvangen in hun stadions na de coronaperiode. Als gevolg van de coronacrisis nam de waarde van de clubs in de vorige Football Benchmark met gemiddeld 15 procent af. Nu kwamen de onderzoekers uit op een stijging van 10 procent. Ze kijken niet alleen naar de jaarrekeningen van de clubs, maar ook naar de marktwaarde van de spelers.
Van de clubs in de top van de ranglijst zag alleen FC Barcelona de waarde afnemen, met 55 miljoen naar 2,8 miljard. De Catalanen hebben te maken met financiële problemen en beleefden in sportief opzicht een teleurstellend seizoen. Manchester United, de nieuwe club van trainer Erik ten Hag, pakte ook geen prijzen en greep zelfs naast een ticket voor de Champions League. Toch werd de Engelse club 222 miljoen meer waard en kwam uit op 2,9 miljard euro.
In de top 10 staan vijf clubs uit de Premier League. Van buiten de vijf grootste competities van Europa (Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk) staan slechts vier clubs in de top 30: Ajax, Galatasaray (27e), Benfica (28e) en FC Porto (29e). De waarde van Ajax steeg met 55 miljoen naar 473 miljoen euro. De Nederlandse kampioen passeerde Olympique Lyon en Everton op de lijst.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
17 minuten geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
45 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
13 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
13 uur geleden