Real Madrid via laat doelpunt Benzema langs Rayo Vallecano
MADRID (ANP) - Met zijn negentiende doelpunt van het seizoen heeft Karim Benzema Real Madrid aan de winst geholpen in de uitwedstrijd bij stadgenoot Rayo Vallecano: 0-1. De enige treffer viel in de 83e minuut. Benzema kreeg de bal aangespeeld door Vinícius Júnior, zijn maatje voorin die er dit seizoen al dertien maakte. Door de zege kwam Real Madrid op 60 punten uit 26 duels. Sevilla volgt met 51 punten, maar speelt zondag nog de derby tegen Betis.
Rayo, dat de vier voorgaande duels in La Liga had verloren, kreeg kansjes, maar kopballen van Sergi Guardiola en Mario Suárez werden gepareerd door Real-doelman Thibaut Courtois. Aan de andere kant redde Luca Zidane, zoon van voormalig Frans international en oud-trainer van Real Zinédine Zidane, op een schot van Marco Asensio. Casemiro passeerde hem wel, maar had daarvoor buitenspel gestaan.
Invaller Radamel Falcao was in de 80e minuut dicht bij de openingstreffer, maar Courtois redde. Niet veel later was het aan de andere kant wel raak. Real begon dit kalenderjaar met een nederlaag tegen Getafe, maar pakte daarna 14 punten uit zes duels in La Liga.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
17 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
19 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
19 uur geleden