Real Madrid verstevigt eerste plek met winst in Pamplona
PAMPLONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in de Spaanse voetbalcompetitie verstevigd met een zege op Osasuna. De ploeg van trainer Zinedine Zidane kwam in Pamplona vroeg op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna naar zich toe: 1-4. De Madrilenen hebben na de vijfde competitiezege op rij nu zes punten voorsprong op FC Barcelona, dat zondagavond de lastige uitwedstrijd tegen Real Betis speelt.
Unai Garcia kopte Osasuna uit een hoekschop op voorsprong. Isco volleerde na een half uur de gelijkmaker binnen, na een gekraakt schot van Gareth Bale. De Welshman maakte zijn rentree in de basis na ruim een maand afwezigheid. Eden Hazard ontbreekt nog altijd bij de 'Koninklijke', hoewel de Belg al weer een paar weken meetraint na een enkelblessure.
Kort na de gelijkmaker van Isco bracht aanvoerder Sergio Ramos de Madrilenen met een kopbal op voorsprong. In de slotfase liep Real weg bij Osasuna dankzij doelpunten van de invallers Lucas Vázquez en Luka Jovic. De ploeg van Zidane herstelde zich van de midweekse uitschakeling in het bekertoernooi door Real Sociedad (3-4).
Luuk de Jong verloor met Sevilla bij Celta de Vigo, dat daardoor de laatste plaats in La Liga verliet. De Nederlandse spits begon op de bank, maar kwam in de 73e minuut bij een voorsprong van 1-0 in het veld voor doelpuntenmaker Youssef En-Nesyri. Celta sloeg in de slotfase toe door doelpunten van Iago Aspas en Okay Yokuslu, die in de blessuretijd de 2-1 maakte. Sevilla bleef door de nederlaag op de vijfde plek staan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
21 uur geleden