Real Madrid verstevigt eerste plek met winst in Pamplona
PAMPLONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in de Spaanse voetbalcompetitie verstevigd met een zege op Osasuna. De ploeg van trainer Zinedine Zidane kwam in Pamplona vroeg op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna naar zich toe: 1-4. De Madrilenen hebben na de vijfde competitiezege op rij nu zes punten voorsprong op FC Barcelona, dat zondagavond de lastige uitwedstrijd tegen Real Betis speelt.
Unai Garcia kopte Osasuna uit een hoekschop op voorsprong. Isco volleerde na een half uur de gelijkmaker binnen, na een gekraakt schot van Gareth Bale. De Welshman maakte zijn rentree in de basis na ruim een maand afwezigheid. Eden Hazard ontbreekt nog altijd bij de 'Koninklijke', hoewel de Belg al weer een paar weken meetraint na een enkelblessure.
Kort na de gelijkmaker van Isco bracht aanvoerder Sergio Ramos de Madrilenen met een kopbal op voorsprong. In de slotfase liep Real weg bij Osasuna dankzij doelpunten van de invallers Lucas Vázquez en Luka Jovic. De ploeg van Zidane herstelde zich van de midweekse uitschakeling in het bekertoernooi door Real Sociedad (3-4).
Luuk de Jong verloor met Sevilla bij Celta de Vigo, dat daardoor de laatste plaats in La Liga verliet. De Nederlandse spits begon op de bank, maar kwam in de 73e minuut bij een voorsprong van 1-0 in het veld voor doelpuntenmaker Youssef En-Nesyri. Celta sloeg in de slotfase toe door doelpunten van Iago Aspas en Okay Yokuslu, die in de blessuretijd de 2-1 maakte. Sevilla bleef door de nederlaag op de vijfde plek staan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
12 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
13 uur geleden