Real Madrid verslaat tien man Real Betis in Sevilla
SEVILLA (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de uitwedstrijd tegen Real Betis met 3-2 gewonnen. De landskampioen stond halverwege met 2-1 achter in Sevilla, maar trok de wedstrijd in de tweede helft naar zich toe. De 'Koninklijke' kreeg daarbij wel wat hulp van de VAR, die de scheidsrechter eerst adviseerde om verdediger Emerson van Real Betis met rood van het veld te sturen en in de slotfase aangaf dat de Madrilenen een penalty hadden verdiend.
Federico Valverde bracht de ploeg van trainer Zinedine Zidane na bijna een kwartier aan de leiding in het lege Estadio Benito Villamarin. Via doelpunten van Aïssa Mandi (kopbal) en William Carvalho (schot in de korte hoek langs doelman Thibaut Courtois) zette Real Betis de achterstand tussen de 35e en 37e minuut om in een voorsprong.
Aan het begin van de tweede helft kwam Real Madrid weer op gelijke hoogte door een eigen goal van Emerson, die onder druk van Karim Benzema een voorzet van Dani Carvajal in eigen doel gleed. De Braziliaanse verdediger van Real Betis moest even later met rood van het veld, voor het neerhalen van de doorgebroken Luka Jovic. In de slotfase bezorgde Sergio Ramos de elf van Madrid de winst. De aanvoerder benutte een strafschop, nadat Marc Bartra bij een duel met Borja Mayoral de bal op zijn arm had gekregen. Na het gelijkspel van vorige week bij Real Sociedad (0-0) pakte Real zo de eerste zege van het seizoen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
6 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
23 uur geleden