Real Madrid verovert Spaanse Supercup ten koste van Athletic Club
RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft in Saudi-Arabië de Spaanse Supercup veroverd. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti was in de finale met 2-0 te sterk voor de onttroonde titelhouder Athletic Club. De 'Koninklijke' won de Spaanse Supercup voor de twaalfde keer. Aartsrivaal Barcelona is recordhouder met dertien titels.
Real Madrid kwam in Riyad in de 38e minuut op voorsprong. Op aangeven van Rodrygo haalde Luka Modric doeltreffend uit (1-0). Kort na de rust benutte Karim Benzema een strafschop. De aanvoerder van Real Madrid had de penalty zelf afgedwongen met een schot dat door verdediger Yeray Álvarez met zijn arm werd afgewend.
In de 89e minuut mocht ook Raúl Garcia namens Athletic Club nog een strafschop nemen, na een handsbal van Eder Militao die daardoor met rood van het veld moest. Doelman Thibaut Courtois keerde de penalty van Garcia knap met zijn voet waarna de finale was gespeeld.
Carvajal
Verdediger Dani Carvajal ontbrak bij Real Madrid. Hij testte twee dagen voor de finale positief op het coronavirus. Carvajal had woensdag als rechtsback een basisplaats bij Real in de halve finale tegen FC Barcelona. De ploeg van Ancelotti won de Clásico na verlenging met 3-2. Athletic uit Bilbao versloeg donderdag landskampioen Atlético Madrid met 2-1.
Het toernooi om de Spaanse Supercup werd om commerciële redenen afgewerkt in Saudi-Arabië.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
7 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
7 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
12 uur geleden