Real Madrid verovert Spaanse Supercup ten koste van Athletic Club
RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft in Saudi-Arabië de Spaanse Supercup veroverd. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti was in de finale met 2-0 te sterk voor de onttroonde titelhouder Athletic Club. De 'Koninklijke' won de Spaanse Supercup voor de twaalfde keer. Aartsrivaal Barcelona is recordhouder met dertien titels.
Real Madrid kwam in Riyad in de 38e minuut op voorsprong. Op aangeven van Rodrygo haalde Luka Modric doeltreffend uit (1-0). Kort na de rust benutte Karim Benzema een strafschop. De aanvoerder van Real Madrid had de penalty zelf afgedwongen met een schot dat door verdediger Yeray Álvarez met zijn arm werd afgewend.
In de 89e minuut mocht ook Raúl Garcia namens Athletic Club nog een strafschop nemen, na een handsbal van Eder Militao die daardoor met rood van het veld moest. Doelman Thibaut Courtois keerde de penalty van Garcia knap met zijn voet waarna de finale was gespeeld.
Carvajal
Verdediger Dani Carvajal ontbrak bij Real Madrid. Hij testte twee dagen voor de finale positief op het coronavirus. Carvajal had woensdag als rechtsback een basisplaats bij Real in de halve finale tegen FC Barcelona. De ploeg van Ancelotti won de Clásico na verlenging met 3-2. Athletic uit Bilbao versloeg donderdag landskampioen Atlético Madrid met 2-1.
Het toernooi om de Spaanse Supercup werd om commerciële redenen afgewerkt in Saudi-Arabië.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
1 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
15 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
16 uur geleden