
Real Madrid verliest voor eigen publiek van Valencia
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft een kostbare nederlaag geleden in het thuisduel met Valencia (1-2). Hugo Duro maakte in de vijfde minuut van de blessuretijd het winnende doelpunt voor de bezoekers. Koploper FC Barcelona kan zaterdagavond in het thuisduel met Real Betis profiteren en de grote rivaal op een achterstand van 6 punten zetten.
Vinicius Júnior verzuimde Real in de dertiende minuut op voorsprong te brengen. Hij miste een strafschop na overtreding van César Tárrega op Kylian Mbappé. Mouctar Diakhaby bracht Valencia in de vijftiende minuut aan de leiding. Hij passeerde even later ook zijn eigen doelman. De arbiter keurde de gelijkmaker echter af omdat Mbappé buitenspel stond.
Vinicius Júnior maakte in de vijftigste minuut gelijk (1-1). Real ging op zoek naar een tweede treffer maar slaagde er niet in de uitblinkende doelman Giorgi Mamardasjvili nogmaals te passeren. De 19-jarige Fran González verdedigde het doel van Real. Eerste doelman Thibaut Courtois en zijn vervanger Andriy Lunin zijn geblesseerd. Real speelt dinsdag een uitduel met Arsenal in de kwartfinale van de Champions League.
Trainer Carlo Ancelotti ziet Real Madrid nog steeds als kanshebber voor de landstitel. "Die kans is alleen veel kleiner geworden", zei hij op een persconferentie voordat hij uitlegde waarom niet Mbappé maar Vinicius Júnior de strafschop mocht nemen. "We wilden hem vertrouwen geven na zijn misser tegen Atlético."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van Oranje-internationals Denzel Dumfries en Stefan de Vrij won na een spectaculaire returnwedstrijd in de verlenging met 4-3 van het FC Barcelona van Frenkie de Jong. De stand na de reguliere speeltijd was 3-3. Het eerste duel in Spanje was eveneens in 3-3 geëindigd.
7 uur geledenLEÓN (ANP) - Voetbalclub Social y Deportivo León mag deze zomer definitief niet deelnemen aan het WK voor clubteams. Het internationale sporttribunaal CAS wees dinsdag het beroep van de Mexicaanse club af tegen het FIFA-besluit om de club uit te sluiten.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Wouter Goes. De 20-jarige verdediger kreeg zondag een rode kaart tijdens de gewonnen competitiewedstrijd bij Go Ahead Eagles (0-3).
13 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Paris Saint-Germain-aanvaller Ousmane Dembélé is definitief fit genoeg om woensdag te spelen in de tweede halve finale van de Champions League thuis tegen Arsenal. "Hij trainde de afgelopen twee dagen mee, dus hij is beschikbaar", zei coach Luis Enrique op zijn voorbeschouwende persconferentie een dag voor het duel.
16 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta kan woensdag in het duel met Paris Saint-Germain uit de halve finales van de Champions League weer een beroep doen op Jurriën Timber en Riccardo Calafiori. De Nederlandse verdediger ontbrak zaterdag tegen Bournemouth, Arteta hield de reden geheim. Calafiori miste door een knieblessure de afgelopen twaalf duels van de club uit Londen.
17 uur geledenALMELO (ANP) - Mario Engels voetbalt ook de komende twee seizoenen bij Heracles Almelo. De Eredivisionist meldde dinsdag op de website overeenstemming te hebben bereikt met de 31-jarige Duitse aanvaller, wiens contract deze zomer zou aflopen.
21 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona heeft een einde gemaakt aan een reeks van elf competitiewedstrijden zonder zege door met 1-0 te winnen van Mallorca. De 38-jarige spits Cristhian Stuani maakte vroeg in de wedstrijd al de winnende goal. Bij Girona speelde Daley Blind de hele wedstrijd mee. Arnaut Danjuma bleef op de bank.
1 dag geleden