Real Madrid verliest in wonderlijk duel van Sjachtar
MADRID (ANP) - Real Madrid is met een wonderlijk duel en een nederlaag begonnen aan de groepsfase van de Champions League. De Spaanse formatie van de Franse coach Zinédine Zidane verloor op eigen veld van Sjachtar Donetsk uit Oekraïne, 2-3. Halverwege stond de voor Bernabeau vrij onwaarschijnlijke stand van 0-3 op het scorebord.
De Braziliaan Tetê opende de score, vervolgens schoot Raphaël Varane in eigen doel en om het voor de thuisclub nog erger te maken zorgde de Israëliër Manor Solomon voor nummer drie in Oekraïens voordeel. Zonder de aan de knie geblesseerde leider Sergio Ramos waren de Spanjaarden achterin op z'n zachtst gezegd kwetsbaar.
Met Karim Benzema alsnog in het veld zette Real na rust serieus aan. Eerst schoot Luka Modric prachtig raak. Daarna troefde de net ingevallen Vinícius Júnior de verdedigers van Sjachtar af en schoot de 2-3 binnen. In de resterende fase drong Real wel aan, maar was Sjachtar in de uitval minstens zo gevaarlijk.
Treffer afgekeurd
Federico Valverde leek in blessuretijd nog wel voor de gelijkmaker te zorgen, maar op advies van de VAR werd de treffer afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Vinícius Júnior.
Het komende weekeinde staat in Spanje de klassieker Barcelona - Real Madrid op het programma.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
22 uur geleden