Real Madrid tegenstander Barcelona in finale Spaanse Supercup
JEDDAH (ANP) - Real Madrid is de tegenstander van FC Barcelona in de finale van de Supercup. De Spaanse landskampioen won in het Koning Abdoellah Sportstad van Jeddah in Saudi-Arabië de halve finale van Real Mallorca met 3-0. Barcelona had zich een dag eerder geplaatst voor de finale door een 2-0 overwinning op Athletic Club.
Zonder de zieke Luka Modric, maar met aanvallers Rodrygo, Jude Bellingham, Kylian Mbappé en Vinícius Júnior, kwam Real in de eerste helft tot tal van kansen, maar niet tot doelpunten. In de tweede helft werd de druk voor het doel van Mallorca-keeper Dominik Greif te veel. Na goed terugleggen van Vinícius kopte Rodrygo eerst op de paal. Het schot van Mbappé daarna werd nog geblokt, maar de derde inzet van Bellingham was wel raak. In de extra tijd belandde een voorzet van Real via de voet van Mallorca-verdediger Martin Valjent nog in het doel en bepaalde Rodrygo met de derde treffer de eindstand.
De eindstrijd van de Spaanse Supercup wordt net als de halve finales afgewerkt in Saudi-Arabië. De finale vindt zondagavond plaats in Jeddah. Real Madrid won de Supercup vorig jaar door FC Barcelona in de finale met 4-1 te verslaan.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
11 uur geleden