Real Madrid tegenstander Barcelona in finale Spaanse Supercup
JEDDAH (ANP) - Real Madrid is de tegenstander van FC Barcelona in de finale van de Supercup. De Spaanse landskampioen won in het Koning Abdoellah Sportstad van Jeddah in Saudi-Arabië de halve finale van Real Mallorca met 3-0. Barcelona had zich een dag eerder geplaatst voor de finale door een 2-0 overwinning op Athletic Club.
Zonder de zieke Luka Modric, maar met aanvallers Rodrygo, Jude Bellingham, Kylian Mbappé en Vinícius Júnior, kwam Real in de eerste helft tot tal van kansen, maar niet tot doelpunten. In de tweede helft werd de druk voor het doel van Mallorca-keeper Dominik Greif te veel. Na goed terugleggen van Vinícius kopte Rodrygo eerst op de paal. Het schot van Mbappé daarna werd nog geblokt, maar de derde inzet van Bellingham was wel raak. In de extra tijd belandde een voorzet van Real via de voet van Mallorca-verdediger Martin Valjent nog in het doel en bepaalde Rodrygo met de derde treffer de eindstand.
De eindstrijd van de Spaanse Supercup wordt net als de halve finales afgewerkt in Saudi-Arabië. De finale vindt zondagavond plaats in Jeddah. Real Madrid won de Supercup vorig jaar door FC Barcelona in de finale met 4-1 te verslaan.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
5 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
7 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
19 uur geleden