Real Madrid start onderzoek naar racisme na doelpunt Yamal
MADRID (ANP) - Real Madrid is een onderzoek gestart naar racisme. Dat meldt de Spaanse topclub in een statement op de site, een dag na de thuisnederlaag tegen rivaal FC Barcelona (0-4). Na het derde doelpunt, gemaakt door Lamine Yamal, waren racistische geluiden te horen in het stadion.
"Real Madrid veroordeelt ten zeerste elk gedrag dat te maken heeft met racisme, vreemdelingenhaat of geweld in het voetbal en de sport, en betreurt ten zeerste de beledigingen die een paar fans gisteravond in een van de hoeken van het stadion hebben geuit", aldus Real Madrid. "Wij zijn een onderzoek gestart om de daders van deze betreurenswaardige en verachtelijke beledigingen op te sporen en te identificeren, zodat de juiste disciplinaire en juridische maatregelen kunnen worden genomen."
De racistische geluiden waren niet alleen gericht op Yamal, maar ook op verdediger Alejandro Balde. Het Spaanse voetbal worstelt met de bestrijding van racisme in stadions door het hele land. Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior is een boegbeeld geworden in de strijd tegen racisme en is sinds hij in Spanje voetbalt, vanaf 2018, talloze keren het doelwit geweest. De Braziliaan kreeg in mei vorig jaar wereldwijde steun toen hij in stadion Mestalla zijn onvrede uitte richting fans van Valencia die hem racistisch bejegenden.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
9 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
16 uur geleden