Real Madrid-spits Benzema voor de rechter in afpersingszaak
MADRID (ANP) - Real Madrid-aanvaller Karim Benzema moet voor de rechter verschijnen vanwege zijn aandeel in een afpersingszaak. Dat heeft een openbaar aanklager in Frankrijk bekendgemaakt. Een vriend van Benzema zou in 2015 diens collega-international Mathieu Valbuena hebben gechanteerd met een seksvideo. De aanvaller zou Valbuena hebben aangeraden het geëiste bedrag van naar verluidt 150.000 euro te betalen.
Benzema, die sinds de affaire in 2015 naar buiten kwam nooit meer voor het Franse elftal werd geselecteerd, heeft zijn betrokkenheid altijd ontkend. Hij vroeg de Franse justitie eerder al het onderzoek te staken maar moet nu, met nog vier andere verdachten, terechtstaan wegens poging tot chantage en misbruik van vertrouwen.
De 33-jarige Benzema speelde 81 interlands voor Frankrijk, waarin hij 27 doelpunten maakte. Zonder de spits van Real Madrid haalde Frankrijk de finale van het EK 2016 en werd het in 2018 wereldkampioen.
Benzema is dit seizoen met acht doelpunten de topscorer bij Real. Bij afwezigheid van Sergio Ramos was Benzema zaterdag tegen Celta nog aanvoerder van de Madrilenen. Valbuena voetbalt tegenwoordig bij het Griekse Olympiakos, aanstaand tegenstander van PSV in de Europa League.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de transfer van Mats Deijl afgerond. De 28-jarige rechtsback komt over van Go Ahead Eagles en tekende in Rotterdam een contract tot medio 2028, met een optie voor nog een seizoen. Deijl is al speelgerechtigd voor het thuisduel van Feyenoord met Heracles Almelo op zondag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.
4 uur geleden