Real Madrid-spits Benzema voor de rechter in afpersingszaak
MADRID (ANP) - Real Madrid-aanvaller Karim Benzema moet voor de rechter verschijnen vanwege zijn aandeel in een afpersingszaak. Dat heeft een openbaar aanklager in Frankrijk bekendgemaakt. Een vriend van Benzema zou in 2015 diens collega-international Mathieu Valbuena hebben gechanteerd met een seksvideo. De aanvaller zou Valbuena hebben aangeraden het geëiste bedrag van naar verluidt 150.000 euro te betalen.
Benzema, die sinds de affaire in 2015 naar buiten kwam nooit meer voor het Franse elftal werd geselecteerd, heeft zijn betrokkenheid altijd ontkend. Hij vroeg de Franse justitie eerder al het onderzoek te staken maar moet nu, met nog vier andere verdachten, terechtstaan wegens poging tot chantage en misbruik van vertrouwen.
De 33-jarige Benzema speelde 81 interlands voor Frankrijk, waarin hij 27 doelpunten maakte. Zonder de spits van Real Madrid haalde Frankrijk de finale van het EK 2016 en werd het in 2018 wereldkampioen.
Benzema is dit seizoen met acht doelpunten de topscorer bij Real. Bij afwezigheid van Sergio Ramos was Benzema zaterdag tegen Celta nog aanvoerder van de Madrilenen. Valbuena voetbalt tegenwoordig bij het Griekse Olympiakos, aanstaand tegenstander van PSV in de Europa League.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
11 uur geleden