Real Madrid profiteert van nederlaag Atlético
VALLODOLID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie geprofiteerd van de nederlaag van koploper Atlético tegen Levante. De ploeg van trainer Zinedine Zidane won met 1-0 bij Real Valladolid en verkleinde de achterstand op de stadgenoot tot 3 punten, wel met een wedstrijd meer gespeeld. Casemiro kopte in de 65e minuut uit een vrije trap van Toni Kroos het doelpunt binnen.
Real was in de eerste helft twee keer trefzeker via Mariano Diaz, maar beide doelpunten werden afgekeurd vanwege buitenspel. De thuisclub kreeg kort na rust een grote kans na geklungel bij Real-verdediger Ferland Mendy, die met een hoge bal door het midden uitverdedigde, maar de bal zomaar in de voeten schoot van spits Fabián Orellana van Valladolid. Hij stuitte echter op keeper Thibaut Courtois. Casemiro bezorgde de Madrilenen uit een spelhervatting de winst.
Atlético incasseerde tegen Levante de tweede nederlaag van het seizoen (0-2). De koploper heeft in de laatste vier competitieduels 7 punten laten liggen en ziet Real en FC Barcelona steeds dichterbij komen. Barcelona, de ploeg van trainer Ronald Koeman, speelt zondag tegen Cádiz en kan dan op 6 punten van Atlético komen.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
12 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
13 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
7 uur geleden