Real Madrid profiteert van nederlaag Atlético
VALLODOLID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie geprofiteerd van de nederlaag van koploper Atlético tegen Levante. De ploeg van trainer Zinedine Zidane won met 1-0 bij Real Valladolid en verkleinde de achterstand op de stadgenoot tot 3 punten, wel met een wedstrijd meer gespeeld. Casemiro kopte in de 65e minuut uit een vrije trap van Toni Kroos het doelpunt binnen.
Real was in de eerste helft twee keer trefzeker via Mariano Diaz, maar beide doelpunten werden afgekeurd vanwege buitenspel. De thuisclub kreeg kort na rust een grote kans na geklungel bij Real-verdediger Ferland Mendy, die met een hoge bal door het midden uitverdedigde, maar de bal zomaar in de voeten schoot van spits Fabián Orellana van Valladolid. Hij stuitte echter op keeper Thibaut Courtois. Casemiro bezorgde de Madrilenen uit een spelhervatting de winst.
Atlético incasseerde tegen Levante de tweede nederlaag van het seizoen (0-2). De koploper heeft in de laatste vier competitieduels 7 punten laten liggen en ziet Real en FC Barcelona steeds dichterbij komen. Barcelona, de ploeg van trainer Ronald Koeman, speelt zondag tegen Cádiz en kan dan op 6 punten van Atlético komen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
14 uur geleden