Real Madrid pakt in succesjaar ook Intercontinental Cup
LUSAIL (ANP) - Real Madrid heeft het succesvolle jaar 2024 nog meer glans gegeven. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs, met 3-0 van de Mexicaanse club Pachuca. Real verzekerde zich dit jaar verder onder meer van de Champions League, Spaanse titel en Europese Supercup.
In Lusail in Qatar opende Kylian Mbappé in de 37e minuut de score. Het doelpunt mocht voor een groot deel worden toegeschreven aan Vinícius Júnior. De Braziliaan werd de diepte ingestuurd door Jude Bellingham en passeerde vervolgens met een schaarbeweging de keeper. Mbappé kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel werken.
Rodrygo verdubbelde in de beginfase van de tweede helft de voorsprong. De landgenoot van Vinícius Júnior zette met een slimme kapbeweging twee verdedigers op het verkeerde been en krulde de bal met rechts fraai in de hoek (2-0). Vinícius Júnior bepaalde kort voor tijd de eindstand door via de handen van de doelman een strafschop te benutten.
Finale
Bij Pachuca speelde Oussama Idrissi mee. De in Nederland geboren Marokkaan kwam in het verleden uit voor FC Groningen, AZ, Ajax en Feyenoord.
Het was de eerste editie van de FIFA Intercontinental Cup, waarin de zes winnaars van continentale bekertoernooien het tegen elkaar opnemen. Als winnaar van de Champions League plaatste Real Madrid zich direct voor de finale.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Nordin Amrabat (39) keert terug in de Eredivisie. De 64-voudig international van Marokko gaat voor FC Utrecht spelen, waar hij de afgelopen twee weken al meetrainde. De club meldt geen details over de contractduur.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft verdediger Jakov Medić aangetrokken. De 27-jarige Kroaat wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Norwich City. Er is een koopoptie opgenomen in het contract.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van buitenspeler Sami Ouaissa afgerond. De 21-jarige Nederlander met Marokkaanse roots komt over van NEC en tekent een contract voor vijf seizoenen bij de landskampioen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft middenvelder Arno Verschueren naar het Belgische SK Beveren laten gaan. De 29-jarige Belg speelde sinds januari 2025 in Enschede.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van aanvaller Luka Ivanušec. De Rotterdamse club heeft "in goed overleg" het contract van de 27-jarige Kroaat ontbonden. Hij had nog een verbintenis in De Kuip tot medio 2028.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieblessure opgelopen. De 132-voudig international van Oranje mist daardoor de opening van de Engelse voetbalcompetitie, meldt haar club Manchester City.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk een opvolger voor de eind juni naar Chicago Fire vertrokken spits Robert Lewandowski. De Spaanse landskampioen neemt Gabriel Jesus over van Arsenal. De 29-jarige Braziliaan ondertekent een contract voor drie seizoenen bij FC Barcelona, dat ook lange tijd bezig was om de Argentijn Julián Álvarez van Atlético Madrid over te nemen. Die club wilde echter niet meewerken aan een overgang.
6 uur geleden