Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid pakt in succesjaar ook Intercontinental Cup

Real Madrid pakt in succesjaar ook Intercontinental Cup

LUSAIL (ANP) - Real Madrid heeft het succesvolle jaar 2024 nog meer glans gegeven. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs, met 3-0 van de Mexicaanse club Pachuca. Real verzekerde zich dit jaar verder onder meer van de Champions League, Spaanse titel en Europese Supercup.

In Lusail in Qatar opende Kylian Mbappé in de 37e minuut de score. Het doelpunt mocht voor een groot deel worden toegeschreven aan Vinícius Júnior. De Braziliaan werd de diepte ingestuurd door Jude Bellingham en passeerde vervolgens met een schaarbeweging de keeper. Mbappé kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel werken.

Rodrygo verdubbelde in de beginfase van de tweede helft de voorsprong. De landgenoot van Vinícius Júnior zette met een slimme kapbeweging twee verdedigers op het verkeerde been en krulde de bal met rechts fraai in de hoek (2-0). Vinícius Júnior bepaalde kort voor tijd de eindstand door via de handen van de doelman een strafschop te benutten.

Finale

Bij Pachuca speelde Oussama Idrissi mee. De in Nederland geboren Marokkaan kwam in het verleden uit voor FC Groningen, AZ, Ajax en Feyenoord.

Het was de eerste editie van de FIFA Intercontinental Cup, waarin de zes winnaars van continentale bekertoernooien het tegen elkaar opnemen. Als winnaar van de Champions League plaatste Real Madrid zich direct voor de finale.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

10 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

10 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

10 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

13 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

13 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

13 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

14 uur geleden