Real Madrid pakt in succesjaar ook Intercontinental Cup
LUSAIL (ANP) - Real Madrid heeft het succesvolle jaar 2024 nog meer glans gegeven. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs, met 3-0 van de Mexicaanse club Pachuca. Real verzekerde zich dit jaar verder onder meer van de Champions League, Spaanse titel en Europese Supercup.
In Lusail in Qatar opende Kylian Mbappé in de 37e minuut de score. Het doelpunt mocht voor een groot deel worden toegeschreven aan Vinícius Júnior. De Braziliaan werd de diepte ingestuurd door Jude Bellingham en passeerde vervolgens met een schaarbeweging de keeper. Mbappé kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel werken.
Rodrygo verdubbelde in de beginfase van de tweede helft de voorsprong. De landgenoot van Vinícius Júnior zette met een slimme kapbeweging twee verdedigers op het verkeerde been en krulde de bal met rechts fraai in de hoek (2-0). Vinícius Júnior bepaalde kort voor tijd de eindstand door via de handen van de doelman een strafschop te benutten.
Finale
Bij Pachuca speelde Oussama Idrissi mee. De in Nederland geboren Marokkaan kwam in het verleden uit voor FC Groningen, AZ, Ajax en Feyenoord.
Het was de eerste editie van de FIFA Intercontinental Cup, waarin de zes winnaars van continentale bekertoernooien het tegen elkaar opnemen. Als winnaar van de Champions League plaatste Real Madrid zich direct voor de finale.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
55 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
8 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
9 uur geleden