Real Madrid pakt in succesjaar ook Intercontinental Cup
LUSAIL (ANP) - Real Madrid heeft het succesvolle jaar 2024 nog meer glans gegeven. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs, met 3-0 van de Mexicaanse club Pachuca. Real verzekerde zich dit jaar verder onder meer van de Champions League, Spaanse titel en Europese Supercup.
In Lusail in Qatar opende Kylian Mbappé in de 37e minuut de score. Het doelpunt mocht voor een groot deel worden toegeschreven aan Vinícius Júnior. De Braziliaan werd de diepte ingestuurd door Jude Bellingham en passeerde vervolgens met een schaarbeweging de keeper. Mbappé kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel werken.
Rodrygo verdubbelde in de beginfase van de tweede helft de voorsprong. De landgenoot van Vinícius Júnior zette met een slimme kapbeweging twee verdedigers op het verkeerde been en krulde de bal met rechts fraai in de hoek (2-0). Vinícius Júnior bepaalde kort voor tijd de eindstand door via de handen van de doelman een strafschop te benutten.
Finale
Bij Pachuca speelde Oussama Idrissi mee. De in Nederland geboren Marokkaan kwam in het verleden uit voor FC Groningen, AZ, Ajax en Feyenoord.
Het was de eerste editie van de FIFA Intercontinental Cup, waarin de zes winnaars van continentale bekertoernooien het tegen elkaar opnemen. Als winnaar van de Champions League plaatste Real Madrid zich direct voor de finale.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi zal nog één keer het shirt van Argentinië aantrekken. Dat heeft de Argentijnse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. De achtvoudig beste voetballer van de wereld kondigde eind augustus zijn afscheid aan als international, maar speelt op 6 oktober nog een vriendschappelijk duel.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - James Rodríguez stopt als Colombiaans international. Dat heeft de 35-jarige voetballer dinsdag bekendgemaakt via sociale media. Rodríguez speelde 131 interlands voor Colombia sinds zijn debuut in 2011. De aanvallende middenvelder was een van de smaakmakers op het WK van 2014, waar hij met zes doelpunten topscorer was.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft dinsdagavond een inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II gewonnen. In de Johan Cruijff Arena werd het 5-1. De wedstrijd was verplaatst vanwege de Europese verplichtingen van de Amsterdammers.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Hans Hateboer gaat na bijna tien jaar weer voor FC Groningen voetballen. De 32-jarige vleugelverdediger bereikte dinsdag een akkoord voor een contract van één seizoen met de huidige nummer 9 uit de Eredivisie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft zijn elftal voor de inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II op zes posities gewijzigd ten opzichte van de 5-1-overwinning op Fortuna Sittard van zaterdag. In de Johan Cruijff ArenA wordt dinsdagavond om 20.00 uur afgetrapt.
10 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft de Duitse trainer Dino Toppmöller ontslagen. Dat maakte de Franse voetbalclub dinsdag bekend. De 45-jarige trainer maakte deze zomer de overstap naar Lens, en stond slechts zes wedstrijden voor de groep. Hij had de functie overgenomen van Pierre Sage, die met Lens verrassend tweede was geworden in de Franse competitie.
10 uur geleden