Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid pakt in succesjaar ook Intercontinental Cup

Real Madrid pakt in succesjaar ook Intercontinental Cup

LUSAIL (ANP) - Real Madrid heeft het succesvolle jaar 2024 nog meer glans gegeven. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti won in de finale van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs, met 3-0 van de Mexicaanse club Pachuca. Real verzekerde zich dit jaar verder onder meer van de Champions League, Spaanse titel en Europese Supercup.

In Lusail in Qatar opende Kylian Mbappé in de 37e minuut de score. Het doelpunt mocht voor een groot deel worden toegeschreven aan Vinícius Júnior. De Braziliaan werd de diepte ingestuurd door Jude Bellingham en passeerde vervolgens met een schaarbeweging de keeper. Mbappé kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel werken.

Rodrygo verdubbelde in de beginfase van de tweede helft de voorsprong. De landgenoot van Vinícius Júnior zette met een slimme kapbeweging twee verdedigers op het verkeerde been en krulde de bal met rechts fraai in de hoek (2-0). Vinícius Júnior bepaalde kort voor tijd de eindstand door via de handen van de doelman een strafschop te benutten.

Finale

Bij Pachuca speelde Oussama Idrissi mee. De in Nederland geboren Marokkaan kwam in het verleden uit voor FC Groningen, AZ, Ajax en Feyenoord.

Het was de eerste editie van de FIFA Intercontinental Cup, waarin de zes winnaars van continentale bekertoernooien het tegen elkaar opnemen. Als winnaar van de Champions League plaatste Real Madrid zich direct voor de finale.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

8 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

9 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

11 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

13 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

14 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

20 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden