Real Madrid ook in Spaanse competitie onderuit
BARCELONA (ANP) - Koploper Real Madrid is niet langer ongeslagen in de Spaanse competitie. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti verloor verrassend bij Espanyol: 2-1. Real Madrid ging afgelopen dinsdag op eigen veld ook al pijnlijk onderuit tegen FC Sheriff in de Champions League (1-2). Vorig weekeinde wist Real evenmin te winnen. De 'Koninklijke' bleef toen in het thuisduel met Villarreal steken op 0-0.
Espanyol kwam na ruim een kwartier op voorsprong uit een fraaie aanval, die door Raúl de Tomás (ex-Real Madrid) van dichtbij werd afgerond: 1-0. Na een uur verdubbelde Aleix Vidal de marge. Aanvoerder Karim Benzema verkleinde daarna voor het opnieuw teleurstellende Real nog wel de achterstand met een doeltreffend schot, maar de Madrileense gelijkmaker bleef uit. Benzema heeft nu al negen keer gescoord dit seizoen in de Spaanse competitie.
Real Madrid gaat met 17 punten nog wel aan de leiding in La Liga. Stadgenoot Atlético Madrid heeft evenveel punten, maar een minder doelsaldo. De titelhouder was zaterdag met 2-0 te sterk voor Barcelona, dat met 12 punten in de middenmoot staat.
Real Sociedad (16 punten) kan zondagavond in de uitwedstrijd tegen het nog puntloze Getafe de koppositie pakken.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
6 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
12 uur geleden