Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid neemt koppositie over van FC Barcelona

Real Madrid neemt koppositie over van FC Barcelona

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Madrid heeft in La Liga de koppositie overgenomen van FC Barcelona. De 'Koninklijke' won met 2-1 bij subtopper Real Sociedad dankzij treffers van Sergio Ramos en Karim Benzema. Real Madrid kwam daardoor op 65 punten, evenveel als Barça, dat vrijdag bij Sevilla niet verder kwam dan 0-0. Dankzij een beter onderling resultaat mag de ploeg van coach Zinédine Zidane zich nu koploper noemen, met nog acht competitieronden te gaan.

Voor Martin Ødegaard (ex-speler van sc Heerenveen en Vitesse) was het een pikant duel. Hij is door Real Madrid uitgeleend aan Real Sociedad. Met 16 jaar en 157 dagen is hij nog altijd de jongste speler die namens de Madrilenen in La Liga in actie kwam. Dat was op 23 mei in 2015. Ødegaard (21) kon Real Madrid geen pijn doen.

Na een vlakke eerste helft kwamen de bezoekers in de vijftigste minuut op voorsprong. Ramos benutte een strafschop nadat Vinícius Júnior was gevloerd. De Braziliaan had met de Colombiaan James Rodríguez verrassend een basisplaats gekregen van Zidane. Onder anderen Luka Modric en Eden Hazard moesten op de bank beginnen.

Ramos heeft nu Ronald Koeman achterhaald als meest scorende verdediger in La Liga. De huidige bondscoach van Oranje kwam 67 keer tot scoren voor Barcelona. Ramos heeft nu 68 competitiedoelpunten op zijn naam staan, maar hij trof één keer doel toen hij als middenvelder actief was. De fysiek aangeslagen Ramos moest zich na een uur in San Sebastián laten vervangen.

Adnan Januzaj leek halverwege de tweede helft voor de verrassende gelijkmaker te zorgen. Het doelpunt werd echter afgekeurd, waarschijnlijk vanwege buitenspel van een ploeggenoot. Kort daarna zorgde Benzema voor 0-2, al dacht heel Real Sociedad daarbij aan hands. In de 83e minuut kwam de thuisclub via Mikel Merino nog wel op 1-2, maar verder lieten de Madrilenen het niet meer komen.

Meer uit Voetbal

Cooper-Love schiet FC Emmen langs FC Groningen in bekertoernooi

GRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.

9 uur geleden
Scorende Brugts wint ruim met FC Barcelona in Champions League

KØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.

9 uur geleden
FC Utrecht wint van amateurs Kozakken Boys en bekert verder

WERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.

11 uur geleden
Argentijnse en Duitse voetbalsters openen Maradona-stadion

LA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.

13 uur geleden
Liverpool verslaat Chelsea na strafschoppen in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.

1 dag geleden
Sc Heerenveen bekert verder na uitzege op Excelsior Maassluis

MAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.

1 dag geleden
Willem II haalt Streppel terug als hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.

1 dag geleden