Real Madrid neemt koppositie over van FC Barcelona
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Madrid heeft in La Liga de koppositie overgenomen van FC Barcelona. De 'Koninklijke' won met 2-1 bij subtopper Real Sociedad dankzij treffers van Sergio Ramos en Karim Benzema. Real Madrid kwam daardoor op 65 punten, evenveel als Barça, dat vrijdag bij Sevilla niet verder kwam dan 0-0. Dankzij een beter onderling resultaat mag de ploeg van coach Zinédine Zidane zich nu koploper noemen, met nog acht competitieronden te gaan.
Voor Martin Ødegaard (ex-speler van sc Heerenveen en Vitesse) was het een pikant duel. Hij is door Real Madrid uitgeleend aan Real Sociedad. Met 16 jaar en 157 dagen is hij nog altijd de jongste speler die namens de Madrilenen in La Liga in actie kwam. Dat was op 23 mei in 2015. Ødegaard (21) kon Real Madrid geen pijn doen.
Na een vlakke eerste helft kwamen de bezoekers in de vijftigste minuut op voorsprong. Ramos benutte een strafschop nadat Vinícius Júnior was gevloerd. De Braziliaan had met de Colombiaan James Rodríguez verrassend een basisplaats gekregen van Zidane. Onder anderen Luka Modric en Eden Hazard moesten op de bank beginnen.
Ramos heeft nu Ronald Koeman achterhaald als meest scorende verdediger in La Liga. De huidige bondscoach van Oranje kwam 67 keer tot scoren voor Barcelona. Ramos heeft nu 68 competitiedoelpunten op zijn naam staan, maar hij trof één keer doel toen hij als middenvelder actief was. De fysiek aangeslagen Ramos moest zich na een uur in San Sebastián laten vervangen.
Adnan Januzaj leek halverwege de tweede helft voor de verrassende gelijkmaker te zorgen. Het doelpunt werd echter afgekeurd, waarschijnlijk vanwege buitenspel van een ploeggenoot. Kort daarna zorgde Benzema voor 0-2, al dacht heel Real Sociedad daarbij aan hands. In de 83e minuut kwam de thuisclub via Mikel Merino nog wel op 1-2, maar verder lieten de Madrilenen het niet meer komen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
7 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
9 uur geleden