Real Madrid neemt koppositie over van FC Barcelona
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Madrid heeft in La Liga de koppositie overgenomen van FC Barcelona. De 'Koninklijke' won met 2-1 bij subtopper Real Sociedad dankzij treffers van Sergio Ramos en Karim Benzema. Real Madrid kwam daardoor op 65 punten, evenveel als Barça, dat vrijdag bij Sevilla niet verder kwam dan 0-0. Dankzij een beter onderling resultaat mag de ploeg van coach Zinédine Zidane zich nu koploper noemen, met nog acht competitieronden te gaan.
Voor Martin Ødegaard (ex-speler van sc Heerenveen en Vitesse) was het een pikant duel. Hij is door Real Madrid uitgeleend aan Real Sociedad. Met 16 jaar en 157 dagen is hij nog altijd de jongste speler die namens de Madrilenen in La Liga in actie kwam. Dat was op 23 mei in 2015. Ødegaard (21) kon Real Madrid geen pijn doen.
Na een vlakke eerste helft kwamen de bezoekers in de vijftigste minuut op voorsprong. Ramos benutte een strafschop nadat Vinícius Júnior was gevloerd. De Braziliaan had met de Colombiaan James Rodríguez verrassend een basisplaats gekregen van Zidane. Onder anderen Luka Modric en Eden Hazard moesten op de bank beginnen.
Ramos heeft nu Ronald Koeman achterhaald als meest scorende verdediger in La Liga. De huidige bondscoach van Oranje kwam 67 keer tot scoren voor Barcelona. Ramos heeft nu 68 competitiedoelpunten op zijn naam staan, maar hij trof één keer doel toen hij als middenvelder actief was. De fysiek aangeslagen Ramos moest zich na een uur in San Sebastián laten vervangen.
Adnan Januzaj leek halverwege de tweede helft voor de verrassende gelijkmaker te zorgen. Het doelpunt werd echter afgekeurd, waarschijnlijk vanwege buitenspel van een ploeggenoot. Kort daarna zorgde Benzema voor 0-2, al dacht heel Real Sociedad daarbij aan hands. In de 83e minuut kwam de thuisclub via Mikel Merino nog wel op 1-2, maar verder lieten de Madrilenen het niet meer komen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
59 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
18 uur geleden