Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid neemt koppositie over van FC Barcelona

Real Madrid neemt koppositie over van FC Barcelona

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Madrid heeft in La Liga de koppositie overgenomen van FC Barcelona. De 'Koninklijke' won met 2-1 bij subtopper Real Sociedad dankzij treffers van Sergio Ramos en Karim Benzema. Real Madrid kwam daardoor op 65 punten, evenveel als Barça, dat vrijdag bij Sevilla niet verder kwam dan 0-0. Dankzij een beter onderling resultaat mag de ploeg van coach Zinédine Zidane zich nu koploper noemen, met nog acht competitieronden te gaan.

Voor Martin Ødegaard (ex-speler van sc Heerenveen en Vitesse) was het een pikant duel. Hij is door Real Madrid uitgeleend aan Real Sociedad. Met 16 jaar en 157 dagen is hij nog altijd de jongste speler die namens de Madrilenen in La Liga in actie kwam. Dat was op 23 mei in 2015. Ødegaard (21) kon Real Madrid geen pijn doen.

Na een vlakke eerste helft kwamen de bezoekers in de vijftigste minuut op voorsprong. Ramos benutte een strafschop nadat Vinícius Júnior was gevloerd. De Braziliaan had met de Colombiaan James Rodríguez verrassend een basisplaats gekregen van Zidane. Onder anderen Luka Modric en Eden Hazard moesten op de bank beginnen.

Ramos heeft nu Ronald Koeman achterhaald als meest scorende verdediger in La Liga. De huidige bondscoach van Oranje kwam 67 keer tot scoren voor Barcelona. Ramos heeft nu 68 competitiedoelpunten op zijn naam staan, maar hij trof één keer doel toen hij als middenvelder actief was. De fysiek aangeslagen Ramos moest zich na een uur in San Sebastián laten vervangen.

Adnan Januzaj leek halverwege de tweede helft voor de verrassende gelijkmaker te zorgen. Het doelpunt werd echter afgekeurd, waarschijnlijk vanwege buitenspel van een ploeggenoot. Kort daarna zorgde Benzema voor 0-2, al dacht heel Real Sociedad daarbij aan hands. In de 83e minuut kwam de thuisclub via Mikel Merino nog wel op 1-2, maar verder lieten de Madrilenen het niet meer komen.

Meer uit Voetbal

The Athletic: international Summerville op weg naar Al-Hilal

LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.

3 uur geleden
Belgisch international Onana negen maanden aan de kant

LYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.

6 uur geleden
Spaanse competitievoorzitter vindt dat FIFA voetbal vernietigt

MADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.

7 uur geleden
Duizenden fans bij terugkeer WK-finalist Argentinië, geen Messi

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.

12 uur geleden
Meer dan een miljoen mensen bij parade wereldkampioen Spanje

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.

23 uur geleden
FIFA begint onderzoek naar opstootje na WK-finale

ZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.

1 dag geleden
Feyenoorder Hwang vertrekt per direct naar FC Porto

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

1 dag geleden