Real Madrid neemt afstand van FC Barcelona met 5e zege op rij
BARCELONA (ANP) - Koploper Real Madrid heeft zich in La Liga losgemaakt van titelhouder FC Barcelona. De ploeg van coach Zinédine Zidane won moeizaam met 1-0 bij hekkensluiter Espanyol. De Madrileense club, die de vijfde competitiezege op rij boekte na de coronastop, profiteerde daarmee van de remise van Barça zaterdag bij Celta de Vigo (2-2).
Real heeft nu twee punten meer dan de grote rivaal, met nog zes speelronden te gaan. Als beide titelkandidaten qua puntentotaal in de eindstand gelijk uitkomen, mag Real Madrid feest vieren vanwege het betere onderlinge resultaat.
Het team van Zidane kreeg in de eerste helft kansen genoeg op een voorsprong, maar door een slordige afwerking leek de lijstaanvoerder met 0-0 de rust in te moeten gaan. Vlak voor het einde van de eerste helft schoot Casemiro alsnog raak, na een fraaie hakbal van Karim Benzema (0-1). Na de pauze ging Real door met het missen van kansen. Daardoor bleef het lang spannend, maar met het nodige geluk hielden de Madrilenen de broze marge vast.
Espanyol stond onder leiding van technisch directeur Francisco Rufete. Hij nam de taken zaterdag over van coach Abelardo Fernández, die in december was aangesteld. Rufete is dit seizoen bij Espanyol alweer de vierde hoofdcoach, na het eerdere ontslag van David Gallego en Pablo Machín.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
7 uur geleden