Real Madrid neemt afstand van FC Barcelona met 5e zege op rij
BARCELONA (ANP) - Koploper Real Madrid heeft zich in La Liga losgemaakt van titelhouder FC Barcelona. De ploeg van coach Zinédine Zidane won moeizaam met 1-0 bij hekkensluiter Espanyol. De Madrileense club, die de vijfde competitiezege op rij boekte na de coronastop, profiteerde daarmee van de remise van Barça zaterdag bij Celta de Vigo (2-2).
Real heeft nu twee punten meer dan de grote rivaal, met nog zes speelronden te gaan. Als beide titelkandidaten qua puntentotaal in de eindstand gelijk uitkomen, mag Real Madrid feest vieren vanwege het betere onderlinge resultaat.
Het team van Zidane kreeg in de eerste helft kansen genoeg op een voorsprong, maar door een slordige afwerking leek de lijstaanvoerder met 0-0 de rust in te moeten gaan. Vlak voor het einde van de eerste helft schoot Casemiro alsnog raak, na een fraaie hakbal van Karim Benzema (0-1). Na de pauze ging Real door met het missen van kansen. Daardoor bleef het lang spannend, maar met het nodige geluk hielden de Madrilenen de broze marge vast.
Espanyol stond onder leiding van technisch directeur Francisco Rufete. Hij nam de taken zaterdag over van coach Abelardo Fernández, die in december was aangesteld. Rufete is dit seizoen bij Espanyol alweer de vierde hoofdcoach, na het eerdere ontslag van David Gallego en Pablo Machín.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
3 minuten geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
4 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
8 uur geleden