Real Madrid neemt afstand van FC Barcelona met 5e zege op rij
BARCELONA (ANP) - Koploper Real Madrid heeft zich in La Liga losgemaakt van titelhouder FC Barcelona. De ploeg van coach Zinédine Zidane won moeizaam met 1-0 bij hekkensluiter Espanyol. De Madrileense club, die de vijfde competitiezege op rij boekte na de coronastop, profiteerde daarmee van de remise van Barça zaterdag bij Celta de Vigo (2-2).
Real heeft nu twee punten meer dan de grote rivaal, met nog zes speelronden te gaan. Als beide titelkandidaten qua puntentotaal in de eindstand gelijk uitkomen, mag Real Madrid feest vieren vanwege het betere onderlinge resultaat.
Het team van Zidane kreeg in de eerste helft kansen genoeg op een voorsprong, maar door een slordige afwerking leek de lijstaanvoerder met 0-0 de rust in te moeten gaan. Vlak voor het einde van de eerste helft schoot Casemiro alsnog raak, na een fraaie hakbal van Karim Benzema (0-1). Na de pauze ging Real door met het missen van kansen. Daardoor bleef het lang spannend, maar met het nodige geluk hielden de Madrilenen de broze marge vast.
Espanyol stond onder leiding van technisch directeur Francisco Rufete. Hij nam de taken zaterdag over van coach Abelardo Fernández, die in december was aangesteld. Rufete is dit seizoen bij Espanyol alweer de vierde hoofdcoach, na het eerdere ontslag van David Gallego en Pablo Machín.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
5 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
6 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
8 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
12 uur geleden