Real Madrid na zege op Las Palmas weer aan kop van La Liga
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat na een 4-1-overwinning op Las Palmas weer aan de leiding van La Liga. Kylian Mbappé was met twee doelpunten de man van de wedstrijd. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti heeft na twintig speelronden 2 punten meer dan nummer 2 Atlético Madrid, dat zaterdag verloor bij Léganes (1-0). FC Barcelona, dat zaterdag niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Getafe (1-1), staat derde in Spanje met 7 punten achterstand op Real Madrid.
Real Madrid begon slordig aan het duel met de nummer 14 van La Liga. Las Palmas kwam al na een minuut op voorsprong door een doelpunt van de Portugees Fábio Silva. De oud-PSV'er tikte een voorzet van Sandro binnen. Mbappé maakte in de achttiende minuut gelijk door een strafschop langs de Nederlandse keeper Jasper Cillessen te schieten. Na ruim een half uur spelen zette Brahim Díaz de thuisclub op 2-1. Mbappé maakte in de 36e minuut zijn twaalfde doelpunt van het seizoen.
In de tweede helft controleerde Real Madrid eenvoudig de wedstrijd. De Braziliaan Rodrygo bepaalde in de 57e minuut de eindstand op 4-1. Hoewel Real Madrid vanaf de 64e minuut na een directe rode kaart voor Benito Ramírez met een man meer speelde, kwam 'de Koninklijke' niet meer op reglementaire wijze tot scoren. Twee doelpunten van Federico Valverde werden wegens buitenspel afgekeurd.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
2 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
7 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
10 uur geleden