Real Madrid na zege op Las Palmas weer aan kop van La Liga
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat na een 4-1-overwinning op Las Palmas weer aan de leiding van La Liga. Kylian Mbappé was met twee doelpunten de man van de wedstrijd. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti heeft na twintig speelronden 2 punten meer dan nummer 2 Atlético Madrid, dat zaterdag verloor bij Léganes (1-0). FC Barcelona, dat zaterdag niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Getafe (1-1), staat derde in Spanje met 7 punten achterstand op Real Madrid.
Real Madrid begon slordig aan het duel met de nummer 14 van La Liga. Las Palmas kwam al na een minuut op voorsprong door een doelpunt van de Portugees Fábio Silva. De oud-PSV'er tikte een voorzet van Sandro binnen. Mbappé maakte in de achttiende minuut gelijk door een strafschop langs de Nederlandse keeper Jasper Cillessen te schieten. Na ruim een half uur spelen zette Brahim Díaz de thuisclub op 2-1. Mbappé maakte in de 36e minuut zijn twaalfde doelpunt van het seizoen.
In de tweede helft controleerde Real Madrid eenvoudig de wedstrijd. De Braziliaan Rodrygo bepaalde in de 57e minuut de eindstand op 4-1. Hoewel Real Madrid vanaf de 64e minuut na een directe rode kaart voor Benito Ramírez met een man meer speelde, kwam 'de Koninklijke' niet meer op reglementaire wijze tot scoren. Twee doelpunten van Federico Valverde werden wegens buitenspel afgekeurd.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
19 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
12 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
13 uur geleden