Real Madrid na zege op Las Palmas weer aan kop van La Liga
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat na een 4-1-overwinning op Las Palmas weer aan de leiding van La Liga. Kylian Mbappé was met twee doelpunten de man van de wedstrijd. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti heeft na twintig speelronden 2 punten meer dan nummer 2 Atlético Madrid, dat zaterdag verloor bij Léganes (1-0). FC Barcelona, dat zaterdag niet verder kwam dan een gelijkspel tegen Getafe (1-1), staat derde in Spanje met 7 punten achterstand op Real Madrid.
Real Madrid begon slordig aan het duel met de nummer 14 van La Liga. Las Palmas kwam al na een minuut op voorsprong door een doelpunt van de Portugees Fábio Silva. De oud-PSV'er tikte een voorzet van Sandro binnen. Mbappé maakte in de achttiende minuut gelijk door een strafschop langs de Nederlandse keeper Jasper Cillessen te schieten. Na ruim een half uur spelen zette Brahim Díaz de thuisclub op 2-1. Mbappé maakte in de 36e minuut zijn twaalfde doelpunt van het seizoen.
In de tweede helft controleerde Real Madrid eenvoudig de wedstrijd. De Braziliaan Rodrygo bepaalde in de 57e minuut de eindstand op 4-1. Hoewel Real Madrid vanaf de 64e minuut na een directe rode kaart voor Benito Ramírez met een man meer speelde, kwam 'de Koninklijke' niet meer op reglementaire wijze tot scoren. Twee doelpunten van Federico Valverde werden wegens buitenspel afgekeurd.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
21 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
23 uur geleden