Real Madrid na herstart La Liga foutloos naar 34e landstitel
MADRID (ANP) - Real Madrid is voor de 34e keer landskampioen geworden in Spanje. De ploeg van coach Zinédine Zidane pakte de titel door met 2-1 te winnen van Villarreal. Met nog één speelronde te gaan in La Liga kunnen de Madrilenen niet meer worden ingehaald door rivaal FC Barcelona, dat in eigen huis met 2-1 verloor van Osasuna.
Zoals zo vaak dit seizoen was het Karim Benzema die Real op voorsprong zette. In het kleine Estadio Alfredo Di Stéfano, waar de ploeg speelt wegens de verbouwing van Bernabeu, rondde de Franse spits een voorzet van Luka Modric af. Het betekende zijn 20e doelpunt dit seizoen in de competitie. Benzema maakte uit een strafschop ook nog de 2-0, nadat een strafschop in tweeën door Sergio Ramos en de Fransman was afgekeurd. Vicente Iborra verschalkte doelman Thibaut Courtois nog met een fraaie kopbal (2-1).
Barcelona, dat moest winnen en vervolgens nog eens moest hopen op een misstap van Real, kwam in eigen huis vroeg op achterstand. José Arnáiz tikte na een kwartier de 1-0 binnen. De thuisploeg, met Frenkie de Jong als invaller, had lang nodig om op gelijke hoogte te komen. Lionel Messi maakte na ruim een uur spelen uit een vrije trap gelijk. Osasuna eindigde de wedstrijd met tien man omdat Enric Gallego na een elleboog met rood van het veld moest, maar won alsnog door een laat doelpunt van Roberto Torres.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden