Real Madrid na doelpuntenfestijn naar finale Spaanse supercup
RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft de finale bereikt van de Spaanse supercup. De club versloeg Atlético Madrid in een spectaculaire halve eindstrijd na verlenging (5-3). Na reguliere speeltijd was de stand 3-3.
De halve finales en eindstrijd van de Spaanse supercup worden vanwege financiële redenen afgewerkt in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië. Memphis Depay ontbrak bij Atlético. De aanvaller heeft een blessure opgelopen op een training van zijn club. Hij had afgelopen zaterdag met twee treffers een groot aandeel in een bekerzege op Lugo (3-1), dat uitkomt op het derde niveau in Spanje.
Real speelt zondag in de finale tegen de winnaar van de andere halve eindstrijd tussen FC Barcelona en Osasuna, die elkaar donderdag treffen.
Eigen doelpunt Rüdiger
Mario Hermoso opende in de 7e minuut de score voor Atlético. Antonio Rüdiger maakte in de 20e minuut gelijk. Real kwam in de 29e minuut op voorsprong door een treffer van Ferland Mendy, die een voorzet van Dani Carvajal met de buitenkant van zijn linkervoet in het doel werkte. Antoine Griezmann bracht beide ploegen in de 37e minuut weer op gelijke hoogte (2-2). De Fransman maakte zijn 174e treffer voor Atlético en mag zich nu topscorer aller tijden van de club noemen.
De derde treffer van Atlético Madrid was een eigen doelpunt van Rüdiger. De verdediger werkte de bal in de 78e minuut in eigen doel nadat zijn doelman Kepa Arrizabalaga in botsing was gekomen met Álvaro Morata, de spits van Atlético. Carvajal stelde in de 85e minuut met een geplaatst schot een verlenging veilig voor Real (3-3). De rechtsback bereidde in de slotfase van de verlenging ook de vierde treffer van zijn ploeg voor. De ongelukkige Stefan Savic werkte een voorzet van Carvajal in eigen doel. Brahim Díaz bepaalde in blessuretijd van de verlenging de eindstand.
'Man of the match'
Carvajal, goed voor een doelpunt en twee assists, werd als man van de wedstrijd verkozen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
15 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
19 uur geleden