Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid na doelpuntenfestijn naar finale Spaanse supercup

Real Madrid na doelpuntenfestijn naar finale Spaanse supercup

RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft de finale bereikt van de Spaanse supercup. De club versloeg Atlético Madrid in een spectaculaire halve eindstrijd na verlenging (5-3). Na reguliere speeltijd was de stand 3-3.

De halve finales en eindstrijd van de Spaanse supercup worden vanwege financiële redenen afgewerkt in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië. Memphis Depay ontbrak bij Atlético. De aanvaller heeft een blessure opgelopen op een training van zijn club. Hij had afgelopen zaterdag met twee treffers een groot aandeel in een bekerzege op Lugo (3-1), dat uitkomt op het derde niveau in Spanje.

Real speelt zondag in de finale tegen de winnaar van de andere halve eindstrijd tussen FC Barcelona en Osasuna, die elkaar donderdag treffen.

Eigen doelpunt Rüdiger

Mario Hermoso opende in de 7e minuut de score voor Atlético. Antonio Rüdiger maakte in de 20e minuut gelijk. Real kwam in de 29e minuut op voorsprong door een treffer van Ferland Mendy, die een voorzet van Dani Carvajal met de buitenkant van zijn linkervoet in het doel werkte. Antoine Griezmann bracht beide ploegen in de 37e minuut weer op gelijke hoogte (2-2). De Fransman maakte zijn 174e treffer voor Atlético en mag zich nu topscorer aller tijden van de club noemen.

De derde treffer van Atlético Madrid was een eigen doelpunt van Rüdiger. De verdediger werkte de bal in de 78e minuut in eigen doel nadat zijn doelman Kepa Arrizabalaga in botsing was gekomen met Álvaro Morata, de spits van Atlético. Carvajal stelde in de 85e minuut met een geplaatst schot een verlenging veilig voor Real (3-3). De rechtsback bereidde in de slotfase van de verlenging ook de vierde treffer van zijn ploeg voor. De ongelukkige Stefan Savic werkte een voorzet van Carvajal in eigen doel. Brahim Díaz bepaalde in blessuretijd van de verlenging de eindstand.

'Man of the match'

Carvajal, goed voor een doelpunt en twee assists, werd als man van de wedstrijd verkozen.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

8 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

11 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

16 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

20 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

21 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

21 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden