Real Madrid na doelpuntenfestijn naar finale Spaanse supercup
RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft de finale bereikt van de Spaanse supercup. De club versloeg Atlético Madrid in een spectaculaire halve eindstrijd na verlenging (5-3). Na reguliere speeltijd was de stand 3-3.
De halve finales en eindstrijd van de Spaanse supercup worden vanwege financiële redenen afgewerkt in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië. Memphis Depay ontbrak bij Atlético. De aanvaller heeft een blessure opgelopen op een training van zijn club. Hij had afgelopen zaterdag met twee treffers een groot aandeel in een bekerzege op Lugo (3-1), dat uitkomt op het derde niveau in Spanje.
Real speelt zondag in de finale tegen de winnaar van de andere halve eindstrijd tussen FC Barcelona en Osasuna, die elkaar donderdag treffen.
Eigen doelpunt Rüdiger
Mario Hermoso opende in de 7e minuut de score voor Atlético. Antonio Rüdiger maakte in de 20e minuut gelijk. Real kwam in de 29e minuut op voorsprong door een treffer van Ferland Mendy, die een voorzet van Dani Carvajal met de buitenkant van zijn linkervoet in het doel werkte. Antoine Griezmann bracht beide ploegen in de 37e minuut weer op gelijke hoogte (2-2). De Fransman maakte zijn 174e treffer voor Atlético en mag zich nu topscorer aller tijden van de club noemen.
De derde treffer van Atlético Madrid was een eigen doelpunt van Rüdiger. De verdediger werkte de bal in de 78e minuut in eigen doel nadat zijn doelman Kepa Arrizabalaga in botsing was gekomen met Álvaro Morata, de spits van Atlético. Carvajal stelde in de 85e minuut met een geplaatst schot een verlenging veilig voor Real (3-3). De rechtsback bereidde in de slotfase van de verlenging ook de vierde treffer van zijn ploeg voor. De ongelukkige Stefan Savic werkte een voorzet van Carvajal in eigen doel. Brahim Díaz bepaalde in blessuretijd van de verlenging de eindstand.
'Man of the match'
Carvajal, goed voor een doelpunt en twee assists, werd als man van de wedstrijd verkozen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
1 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
6 uur geleden