Real Madrid mist geblesseerde Benzema in topper tegen Barcelona
MADRID (ANP) - Real Madrid kan zondag in de topper tegen FC Barcelona niet beschikken over Karim Benzema. De topscorer ontbrak zaterdag op de afsluitende training omdat hij een kuitblessure heeft.
Real wil geen onnodig risico nemen met Benzema, die er vorige week met drie doelpunten tegen Paris Saint-Germain voor zorgde dat het elftal van trainer Carlo Ancelotti zich plaatste voor de kwartfinales van de Champions League. Titelhouder Chelsea is daarin de tegenstander.
Na komend weekend volgt een interlandperiode. Benzema was opgeroepen voor de Franse nationale ploeg, maar Real-trainer Ancelotti zei dat de spits de oefenduels met Ivoorkust en Zuid-Afrika overslaat. "We hebben twee weken om hem voor te bereiden op het einde van het seizoen, waarin hij heel belangrijk zal zijn, zoals altijd. Hij is altijd teruggekomen van zulke kleine probleempjes en hij heeft altijd het verschil gemaakt", aldus zijn trainer.
Vervanger
Benzema viel maandag in de slotfase van de competitiewedstrijd bij RCD Mallorca (0-3) geblesseerd uit. "Hij heeft nog steeds wat pijn. Het is een kleine blessure, maar het zorgt ervoor dat hij niet kan trainen en spelen", zei Ancelotti. De Italiaanse oefenmeester zegt te weten wie de 34-jarige Fransman gaat vervangen tegen Barcelona, maar wilde niet zeggen wie.
In La Liga lijkt Real onbedreigd af te gaan op de landstitel. Met nog tien wedstrijden te gaan, bedraagt de voorsprong op eerste achtervolger Sevilla 10 punten. Barcelona staat derde. Benzema maakte dit seizoen in de competitie in 25 wedstrijden 22 doelpunten.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
5 uur geleden