Real Madrid mist geblesseerde Benzema in topper tegen Barcelona
MADRID (ANP) - Real Madrid kan zondag in de topper tegen FC Barcelona niet beschikken over Karim Benzema. De topscorer ontbrak zaterdag op de afsluitende training omdat hij een kuitblessure heeft.
Real wil geen onnodig risico nemen met Benzema, die er vorige week met drie doelpunten tegen Paris Saint-Germain voor zorgde dat het elftal van trainer Carlo Ancelotti zich plaatste voor de kwartfinales van de Champions League. Titelhouder Chelsea is daarin de tegenstander.
Na komend weekend volgt een interlandperiode. Benzema was opgeroepen voor de Franse nationale ploeg, maar Real-trainer Ancelotti zei dat de spits de oefenduels met Ivoorkust en Zuid-Afrika overslaat. "We hebben twee weken om hem voor te bereiden op het einde van het seizoen, waarin hij heel belangrijk zal zijn, zoals altijd. Hij is altijd teruggekomen van zulke kleine probleempjes en hij heeft altijd het verschil gemaakt", aldus zijn trainer.
Vervanger
Benzema viel maandag in de slotfase van de competitiewedstrijd bij RCD Mallorca (0-3) geblesseerd uit. "Hij heeft nog steeds wat pijn. Het is een kleine blessure, maar het zorgt ervoor dat hij niet kan trainen en spelen", zei Ancelotti. De Italiaanse oefenmeester zegt te weten wie de 34-jarige Fransman gaat vervangen tegen Barcelona, maar wilde niet zeggen wie.
In La Liga lijkt Real onbedreigd af te gaan op de landstitel. Met nog tien wedstrijden te gaan, bedraagt de voorsprong op eerste achtervolger Sevilla 10 punten. Barcelona staat derde. Benzema maakte dit seizoen in de competitie in 25 wedstrijden 22 doelpunten.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geleden