Real Madrid mist geblesseerde Benzema in topper tegen Barcelona
MADRID (ANP) - Real Madrid kan zondag in de topper tegen FC Barcelona niet beschikken over Karim Benzema. De topscorer ontbrak zaterdag op de afsluitende training omdat hij een kuitblessure heeft.
Real wil geen onnodig risico nemen met Benzema, die er vorige week met drie doelpunten tegen Paris Saint-Germain voor zorgde dat het elftal van trainer Carlo Ancelotti zich plaatste voor de kwartfinales van de Champions League. Titelhouder Chelsea is daarin de tegenstander.
Na komend weekend volgt een interlandperiode. Benzema was opgeroepen voor de Franse nationale ploeg, maar Real-trainer Ancelotti zei dat de spits de oefenduels met Ivoorkust en Zuid-Afrika overslaat. "We hebben twee weken om hem voor te bereiden op het einde van het seizoen, waarin hij heel belangrijk zal zijn, zoals altijd. Hij is altijd teruggekomen van zulke kleine probleempjes en hij heeft altijd het verschil gemaakt", aldus zijn trainer.
Vervanger
Benzema viel maandag in de slotfase van de competitiewedstrijd bij RCD Mallorca (0-3) geblesseerd uit. "Hij heeft nog steeds wat pijn. Het is een kleine blessure, maar het zorgt ervoor dat hij niet kan trainen en spelen", zei Ancelotti. De Italiaanse oefenmeester zegt te weten wie de 34-jarige Fransman gaat vervangen tegen Barcelona, maar wilde niet zeggen wie.
In La Liga lijkt Real onbedreigd af te gaan op de landstitel. Met nog tien wedstrijden te gaan, bedraagt de voorsprong op eerste achtervolger Sevilla 10 punten. Barcelona staat derde. Benzema maakte dit seizoen in de competitie in 25 wedstrijden 22 doelpunten.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
22 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
1 dag geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
1 dag geleden