Real Madrid met Modric tegen Manchester City
MADRID (ANP) - Real Madrid begint de eerste wedstrijd tegen Manchester City in de halve finale van de Champions League dinsdagavond in eigen huis met Luka Modric. De Kroaat miste enkele wedstrijden door een blessure, maar is bij de Spaanse titelhouder fit om te spelen.
Modric was volgens coach Carlo Ancelotti afgelopen weekeinde alweer hersteld van zijn blessure aan zijn dijbeen. De middenvelder werd afgelopen zaterdag in de finale van de Spaanse beker tegen Osasuna aanvankelijk aan de kant gehouden. In de slotfase viel Modric nog in. Real won met 2-1. Ook de Duitse verdediger Antonio Rüdiger, die nog ontbrak in de bekerfinale, staat in de basis.
Ancelotti heeft voorin gekozen voor Karim Benzema en de Brazilianen Vinícius junior en Rodrygo.
Nathan Aké
Bij Manchester City ontbreekt in ieder geval Nathan Aké. De international reisde wegens een blessure niet mee met de ploeg van Pep Guardiola naar de Spaanse hoofdstad.
Guardiola heeft gekozen voor Bernardo Silva en Jack Grealish in de aanval naast Erling Haaland. Dat betekent dat Phil Foden en Riyad Mahrez op de bank beginnen. Op het middenveld speelt Manchester City met Rodri, Ilkay Gündogan en Kevin De Bruyne.
Centrale duo
Achterin vormen John Stones en Rúben Dias het centrale duo. Manuel Akanji is door de afwezigheid van Aké de linksback. Kyle Walker is de rechtsback.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/BELGA) - Tijjani Reijnders, Nathan Aké en hun ploeggenoten bij Manchester City mogen thuis in alle rust toeleven naar het Champions League-duel met Borussia Dortmund van woensdag. Hun coach Pep Guardiola besloot de gebruikelijke training op de dag voor de wedstrijd af te gelasten om zijn spelers zo wat extra rust te gunnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg en Steven Berghuis missen woensdagavond ook het thuisduel van Ajax met Galatasaray in de Champions League. "Kasper is wel op de weg terug", zei trainer John Heitinga op een persconferentie. "Hij traint weer mee, maar deze wedstrijd komt te vroeg voor hem. De terugkeer van Berghuis gaat langer duren."
4 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het onder leiding van bondscoach Arjan Veurink in de WK-kwalificatie op tegen Frankrijk. Dat bleek uit de loting in het Zwitserse Nyon. In groep A2 zijn Polen en Noord-Ierland de andere tegenstanders van Oranje. Regerend wereldkampioen Spanje speelt in groep A3 tegen Europees kampioen Engeland van Sarina Wiegman. Het WK vindt plaats van 24 juni tot en met 25 juli 2027 in Brazilië.
5 uur geledenLUCANI (ANP/DPA) - De hoogste Servische voetbalcompetitie Superliga is maandagavond opgeschrikt door een sterfgeval tijdens een wedstrijd. FK Radnicki- trainer Mladen Zizovic (44) zakte tijdens de wedstrijd in elkaar en overleed kort daarna, meldden Servische media. De wedstrijd tussen FK Mladost Lucani en FK Radnicki vond plaats in het Servische Lucani, zo'n 160 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Belgrado.
7 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV verwacht dinsdag een "hele mooie pot" in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. "Ik zou zeggen: zet je televisie aan, als je hier niet bij kunt zijn", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Griekenland.
22 uur geleden