Real Madrid loopt mede dankzij treffer Mbappé in op FC Barcelona
LEGANÉS (ANP) - Real Madrid heeft de achterstand op koploper FC Barcelona in de Spaanse voetbalcompetitie verder teruggebracht. De regerend kampioen won bij Leganés: 0-3. FC Barcelona kwam zaterdag niet verder dan een gelijkspel bij Celta (2-2) en heeft nu nog 4 punten meer dan de rivaal en een wedstrijd meer gespeeld.
Leganés had het eerste tegendoelpunt aan zichzelf te wijten door de bal, na een lange dribbel van een van de verdedigers, op eigen helft te verspelen. Vinícius Júnior ging ermee vandoor en stelde Kylian Mbappé bij de tweede paal in staat de bal in het lege doel te schieten. Voor de Franse sterspeler was het zijn eerste doelpunt voor Real in ruim een maand tijd.
Halverwege de tweede helft verdubbelde Federico Valverde de voorsprong door knap raak te schieten uit een vrije trap. De derde treffer kwam kort voor tijd op naam van Jude Bellingham. De Engelsman scoorde met zijn hoofd, nadat de bal via de lat terug het veld in kwam.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
19 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
19 uur geleden