Real Madrid komt in slotfase even in problemen tegen Alavés
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het thuisduel met Deportivo Alavés nipt gewonnen (3-2). De thuisploeg was lang oppermachtig in Bernabéu maar kon niet voorkomen dat de bezoekers in de slotfase toch nog uitzicht op een gelijkspel kregen.
Real Madrid blijft de nummer 2 van La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona. De koploper speelt woensdag tegen Getafe.
Lucas Vázquez maakte al in de eerste minuut de openingstreffer, op aangeven van Vinícius Júnior. Kylian Mbappé tekende vlak voor rust voor 2-0, na een fraaie hakbal en een combinatie met Jude Bellingham. Rodrygo trof doel in de openingsfase van de tweede helft.
Trainer Carlo Ancelotti van Real Madrid wisselde Mbappé, Rodrygo, Federico Valverde, Éder Militão en Vinícius Júnior. Hij gunde het vijftal enige rust met het oog op de stadsderby van zondag tegen Atlético Madrid. Deportivo Alavés knokte zich in de slotfase van de reguliere speeltijd terug in de wedstrijd. Carlos Benavídez scoorde in de 85e minuut en Kike García zorgde twee minuten later voor een spannende slotfase.
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
5 uur geleden