Real Madrid komt in slotfase even in problemen tegen Alavés
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het thuisduel met Deportivo Alavés nipt gewonnen (3-2). De thuisploeg was lang oppermachtig in Bernabéu maar kon niet voorkomen dat de bezoekers in de slotfase toch nog uitzicht op een gelijkspel kregen.
Real Madrid blijft de nummer 2 van La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona. De koploper speelt woensdag tegen Getafe.
Lucas Vázquez maakte al in de eerste minuut de openingstreffer, op aangeven van Vinícius Júnior. Kylian Mbappé tekende vlak voor rust voor 2-0, na een fraaie hakbal en een combinatie met Jude Bellingham. Rodrygo trof doel in de openingsfase van de tweede helft.
Trainer Carlo Ancelotti van Real Madrid wisselde Mbappé, Rodrygo, Federico Valverde, Éder Militão en Vinícius Júnior. Hij gunde het vijftal enige rust met het oog op de stadsderby van zondag tegen Atlético Madrid. Deportivo Alavés knokte zich in de slotfase van de reguliere speeltijd terug in de wedstrijd. Carlos Benavídez scoorde in de 85e minuut en Kike García zorgde twee minuten later voor een spannende slotfase.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
14 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
15 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
20 uur geleden