Real Madrid klopt Athletic Club door twee treffers Rodrygo
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde overwinning op rij geboekt. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti versloeg Athletic Club met 2-0.
Rodrygo maakte beide doelpunten. De Braziliaan dribbelde in de 8e minuut richting het doel van Athletic en schoot van net buiten het zestienmetergebied hard raak (1-0). In de 73e minuut was Rodrygo opnieuw trefzeker. Dit keer was hij het eindstation na een snelle counter van Real.
Rodrygo maakte dit seizoen tot dusverre tien doelpunten in La Liga. Vorig seizoen kwam hij niet verder dan negen treffers. Met in totaal 26 doelpunten in de competitie voor Real is hij zijn landgenoot Robinho (25) voorbij. Rodrygo heeft er nu net zoveel gemaakt als Marcelo. Drie Brazilianen scoorden vaker voor Real Madrid in de competitie: Ronaldo (83), Vinícius Júnior (47) en Roberto Carlos (47).
Real Madrid leidt in de stand met 75 punten uit dertig duels. Eerste achtervolger FC Barcelona heeft 8 punten minder.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden