Real Madrid kleineert Girona in Spaanse topper: 4-0
MADRID (ANP) - Het tot dusver verrassend sterke Girona lijkt in de Spaanse competitie nu toch af te haken bij Real Madrid in de titelstrijd. De Madrilenen waren heer en meester in het eigen Bernabéu en wonnen met 4-0. In de stand vergrootte de ploeg van coach Carlo Ancelotti het gat naar 5 punten.
Bij Girona ontbrak Daley Blind door een schorsing. Real Madrid kon de geblesseerde Antonio Rüdiger niet opstellen. Volgens Spaanse media is het zeer de vraag of de Duitse verdediger dinsdag kan meespelen in het uitduel uit de Champions League met RB Leipzig.
Vinícius Júnior, de uitblinker bij Real, opende al vroeg de score. Hij kwam op over links, speelde zichzelf met een snelle voetbeweging vrij en schoot de bal in de verre hoek. De Braziliaan stond ook aan de basis van de 2-0. Hij gaf de bal met buitenkant rechts voor op de inlopende Jude Bellingham, die voorbij keeper Paulo Gazzaniga rende en zijn vijftiende competitietreffer noteerde.
Bellingham maakte na rust zijn zestiende voor Real, ook weer na een inleidende actie van Vinícius. Rodrygo bracht na ruim een uur de stand op 4-0; hij rondde een lange rush naar voren af met een harde en trefzekere uithaal. Joselu kreeg vlak voor tijd nog een uitgelezen kans om er zelfs 5-0 van te maken, maar hij schoot een strafschop op de paal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
9 uur geleden