Real Madrid kleineert Girona in Spaanse topper: 4-0
MADRID (ANP) - Het tot dusver verrassend sterke Girona lijkt in de Spaanse competitie nu toch af te haken bij Real Madrid in de titelstrijd. De Madrilenen waren heer en meester in het eigen Bernabéu en wonnen met 4-0. In de stand vergrootte de ploeg van coach Carlo Ancelotti het gat naar 5 punten.
Bij Girona ontbrak Daley Blind door een schorsing. Real Madrid kon de geblesseerde Antonio Rüdiger niet opstellen. Volgens Spaanse media is het zeer de vraag of de Duitse verdediger dinsdag kan meespelen in het uitduel uit de Champions League met RB Leipzig.
Vinícius Júnior, de uitblinker bij Real, opende al vroeg de score. Hij kwam op over links, speelde zichzelf met een snelle voetbeweging vrij en schoot de bal in de verre hoek. De Braziliaan stond ook aan de basis van de 2-0. Hij gaf de bal met buitenkant rechts voor op de inlopende Jude Bellingham, die voorbij keeper Paulo Gazzaniga rende en zijn vijftiende competitietreffer noteerde.
Bellingham maakte na rust zijn zestiende voor Real, ook weer na een inleidende actie van Vinícius. Rodrygo bracht na ruim een uur de stand op 4-0; hij rondde een lange rush naar voren af met een harde en trefzekere uithaal. Joselu kreeg vlak voor tijd nog een uitgelezen kans om er zelfs 5-0 van te maken, maar hij schoot een strafschop op de paal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
17 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
2 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
16 uur geleden