Real Madrid heeft Benzema terug, maar is Hazard kwijt
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft Karim Benzema weer terug. De Franse spits behoort tot de selectie voor het duel met Sjachtar Donetsk in de Champions League. Eden Hazard gaat niet mee naar Oekraïne, hij staat voorlopig aan de kant met een spierblessure.
Benzema, met vier doelpunten de clubtopscorer van Real in de Spaanse competitie, ontbrak de afgelopen weken vanwege een blessure. Zonder Benzema en de eveneens geblesseerde aanvoerder Sergio Ramos kwamen de Madrilenen in La Liga niet verder dan 1-1 bij Villarreal en verloren ze zaterdag van Alavés (1-2). Hazard viel toen al na een half uur spelen geblesseerd uit. De 'Rode Duivel', die na veel fysieke problemen eindelijk weer fit was, heeft een spierblessure in zijn rechterbovenbeen. Het is niet duidelijk hoe lang Hazard is uitgeschakeld.
Trainer Zinedine Zidane neemt 21 spelers mee naar Kiev. Met een zege op Sjachtar Donetsk plaatst Real Madrid zich voor de knock-outfase van de Champions League. Benzema tekende dit seizoen in drie wedstrijden in het Europese bekertoernooi voor twee doelpunten.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
10 minuten geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
19 minuten geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
3 uur geleden