Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid gaat met aanvallend voetbal proberen City te verslaan

Real Madrid gaat met aanvallend voetbal proberen City te verslaan

MADRID (ANP) - Trainer Carlo Ancelotti gaat woensdag met Real Madrid tegen Manchester City de achterstand uit de heenwedstrijd (4-3 verlies) proberen goed te maken met aanvallend voetbal. "Soms moet je risico's nemen, en daar waren we dit seizoen erg succesvol mee omdat we veel kwaliteit voorin hebben", zei de Italiaan in zijn voorbeschouwing.

Dat zal dan moeten gebeuren zonder de geblesseerde verdediger David Alaba. Middenvelder Casemiro is in de halve finale wel weer beschikbaar na eerder niet fit te zijn geweest. Volgens Ancelotti is de terugkeer van de Braziliaan belangrijk om zijn team als een eenheid te laten spelen, iets wat in de heenwedstrijd beter kon. "We moeten verbeteren ten opzichte van de eerste wedstrijd, verdedigend gezien beter staan."

Volgens de trainer heeft zijn team vertrouwen gekregen door het binnenhalen van de Spaanse landstitel, afgelopen weekend. "We zijn op deze wedstrijd gefixeerd, want het is de belangrijkste van het seizoen. Wij hebben het thuisvoordeel en we zullen zoals altijd agressief zijn. We hebben kwaliteit voorin die ons in staat stelt risico’s te nemen."

Vertrouwen

Middenvelder Luka Modric, die gaat proberen zijn vijfde Champions League-finale te halen met Real, zegt dat hij veel vertrouwen haalt uit de dertien Champions League- en Europa Cup 1-trofeeën die Real Madrid in de geschiedenis veroverde. "Het beïnvloedt onze mentaliteit erg, omdat je gelooft dat je alles kunt bereiken in de kleuren van dit shirt", aldus de 36-jarige Kroaat.

Ook uit de verloren heenwedstrijd in Engeland haalt Modric positieve punten. "We zijn ons ervan bewust dat we daar niet goed hebben gespeeld en toch drie doelpunten hebben gemaakt", aldus de middenvelder. Ook haalt hij vertrouwen uit het feit dat zijn club dit seizoen in de Champions League eerder terugkwam van een achterstand, tegen Chelsea en Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Twente-vrouwen spelen gelijk bij Benfica in Champions League

LISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.

2 uur geleden
Halve finales en finale van EK 2028 op Wembley

LONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.

2 uur geleden
Ajax-vrouwen verliezen thuis met 3-1 van Hammarby in Europa Cup

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.

2 uur geleden
Voetbalsters PSV lijden late thuisnederlaag in Europa Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.

4 uur geleden
Bellingham volgens Tuchel niet zeker van basisplek op WK

LONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.

8 uur geleden
Spits Weghorst haakt af bij Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.

9 uur geleden
Edwards nieuwe coach van Wolverhampton Wanderers

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.

9 uur geleden