Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Real Madrid - Frankfurt op 10 augustus om Europese Supercup

Real Madrid - Frankfurt op 10 augustus om Europese Supercup

PARIJS (ANP) - Real Madrid en Eintracht Frankfurt strijden op woensdag 10 augustus in het Olympisch Stadion van Helsinki om de Europese Supercup. Real won zaterdag in Parijs de Champions League, Eintracht Frankfurt zegevierde vorige week in Sevilla in de finale van de Europa League. De winnaars van de twee belangrijkste Europese bekertoernooi nemen het begin volgend seizoen tegen elkaar op, met als inzet de Supercup.

Finland huisvest voor het eerst een Europese finale. Voorheen werd de wedstrijd ieder jaar in Monaco gespeeld, maar sinds 2013 wijst de UEFA steeds een andere locatie aan. Vorig jaar won Champions League-kampioen Chelsea in Belfast de Europese Supercup door Villarreal, de winnaar van de Europa League, via strafschoppen te verslaan.

Real Madrid en Eintracht Frankfurt stonden in 1960 tegenover elkaar in de finale van de Europa Cup 1. De Spanjaarden wonnen dankzij vier doelpunten van Ferenc Puskás en drie van Alfredo Di Stéfano met 7-3 van de Duitse club en werden zo voor de vijfde keer op rij kampioen van Europa. Zaterdag volgde de veertiende eindzege van Real.

Meer uit Voetbal

Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

17 minuten geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

47 minuten geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

1 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

12 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

13 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

13 uur geleden