Real Madrid en Liverpool opnieuw tegenover elkaar in finale CL
PARIJS (ANP) - Real Madrid en Liverpool staan zaterdag voor de tweede keer in vijf jaar tegenover elkaar in de finale van de Champions League. De twee Europese grootmachten treffen elkaar om 21.00 uur in Stade de France in Parijs.
Real won in 2018 in de eindstrijd in Kiev met 3-1 van Liverpool. Virgil van Dijk was toen al basisspeler bij Liverpool. De Oranje-international maakt ook nu, na een afwezigheid van twee weken wegens knieklachten, deel uit van de selectie van trainer Jürgen Klopp. Voor Van Dijk wordt het zijn derde Champions League-finale met Liverpool. De Engelse club won in 2019 de eindstrijd van Tottenham.
Naast Van Dijk lijken bij Liverpool ook middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho na blessures op tijd fit voor de finale.
Real Madrid, dat in de halve eindstrijd ontsnapte aan uitschakeling door Manchester City, is recordhouder in de Champions League en won het toernooi al dertien keer. Wat de Spaanse club vertrouwen zal geven, is dat de laatste zeven finales in de Champions League allemaal werden gewonnen. Dat was zo in 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017 en 2018.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
23 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
1 dag geleden