Real Madrid en Liverpool opnieuw tegenover elkaar in finale CL
PARIJS (ANP) - Real Madrid en Liverpool staan zaterdag voor de tweede keer in vijf jaar tegenover elkaar in de finale van de Champions League. De twee Europese grootmachten treffen elkaar om 21.00 uur in Stade de France in Parijs.
Real won in 2018 in de eindstrijd in Kiev met 3-1 van Liverpool. Virgil van Dijk was toen al basisspeler bij Liverpool. De Oranje-international maakt ook nu, na een afwezigheid van twee weken wegens knieklachten, deel uit van de selectie van trainer Jürgen Klopp. Voor Van Dijk wordt het zijn derde Champions League-finale met Liverpool. De Engelse club won in 2019 de eindstrijd van Tottenham.
Naast Van Dijk lijken bij Liverpool ook middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho na blessures op tijd fit voor de finale.
Real Madrid, dat in de halve eindstrijd ontsnapte aan uitschakeling door Manchester City, is recordhouder in de Champions League en won het toernooi al dertien keer. Wat de Spaanse club vertrouwen zal geven, is dat de laatste zeven finales in de Champions League allemaal werden gewonnen. Dat was zo in 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017 en 2018.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
8 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geleden