Real Madrid en Liverpool opnieuw tegenover elkaar in finale CL
PARIJS (ANP) - Real Madrid en Liverpool staan zaterdag voor de tweede keer in vijf jaar tegenover elkaar in de finale van de Champions League. De twee Europese grootmachten treffen elkaar om 21.00 uur in Stade de France in Parijs.
Real won in 2018 in de eindstrijd in Kiev met 3-1 van Liverpool. Virgil van Dijk was toen al basisspeler bij Liverpool. De Oranje-international maakt ook nu, na een afwezigheid van twee weken wegens knieklachten, deel uit van de selectie van trainer Jürgen Klopp. Voor Van Dijk wordt het zijn derde Champions League-finale met Liverpool. De Engelse club won in 2019 de eindstrijd van Tottenham.
Naast Van Dijk lijken bij Liverpool ook middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho na blessures op tijd fit voor de finale.
Real Madrid, dat in de halve eindstrijd ontsnapte aan uitschakeling door Manchester City, is recordhouder in de Champions League en won het toernooi al dertien keer. Wat de Spaanse club vertrouwen zal geven, is dat de laatste zeven finales in de Champions League allemaal werden gewonnen. Dat was zo in 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017 en 2018.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
2 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
2 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
9 uur geleden