Real Madrid en Liverpool opnieuw tegenover elkaar in finale CL
PARIJS (ANP) - Real Madrid en Liverpool staan zaterdag voor de tweede keer in vijf jaar tegenover elkaar in de finale van de Champions League. De twee Europese grootmachten treffen elkaar om 21.00 uur in Stade de France in Parijs.
Real won in 2018 in de eindstrijd in Kiev met 3-1 van Liverpool. Virgil van Dijk was toen al basisspeler bij Liverpool. De Oranje-international maakt ook nu, na een afwezigheid van twee weken wegens knieklachten, deel uit van de selectie van trainer Jürgen Klopp. Voor Van Dijk wordt het zijn derde Champions League-finale met Liverpool. De Engelse club won in 2019 de eindstrijd van Tottenham.
Naast Van Dijk lijken bij Liverpool ook middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho na blessures op tijd fit voor de finale.
Real Madrid, dat in de halve eindstrijd ontsnapte aan uitschakeling door Manchester City, is recordhouder in de Champions League en won het toernooi al dertien keer. Wat de Spaanse club vertrouwen zal geven, is dat de laatste zeven finales in de Champions League allemaal werden gewonnen. Dat was zo in 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017 en 2018.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - De Graafschap heeft in de eerste divisie op pijnlijke wijze punten verspeeld. De Doetinchemmers stonden in Venlo met 3-1 voor tegen VVV, maar kregen in de blessuretijd van de tweede helft nog twee doelpunten tegen: 3-3.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
1 uur geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 uur geleden