Real Madrid eist compensatie van UEFA om machtsmisbruik
MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.
De UEFA verzet zich al langer tegen de plannen. "Deze uitspraak maakt de weg vrij om de aanzienlijke schade die de club heeft geleden te verhalen", aldus Real in een verklaring. Volgens de club bevestigt het oordeel van de rechter dat de UEFA in de kwestie rond de Super League "ernstig in strijd heeft gehandeld met de regels van de Europese Unie inzake vrije mededinging". Het Europese Hof had eerder al dezelfde conclusie getrokken en vond dat er sprake was van misbruik van haar machtspositie door de UEFA. Tegen een vergelijkbare uitspraak door een Spaanse rechter was onder meer de UEFA in beroep gegaan.
Real Madrid zegt tal van gesprekken te hebben gevoerd met de UEFA om oplossingen te zoeken "zonder dat er een compromis is bereikt". De Spaanse topclub zegt zich te blijven inzetten voor het welzijn van het wereldvoetbal en de fans, en tegelijkertijd de UEFA aan te spreken op de aanzienlijke schade die ze heeft geleden.
Het initiatief tot de vorming van een Super League door een aantal topclubs werd in 2021 slecht ontvangen door bonden, maar ook door voetbalfans. De meeste clubs trokken zich daarop terug.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.
59 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
13 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
20 uur geleden