Real Madrid eist antwoorden na chaos Champions League-finale
MADRID (ANP) - Real Madrid wil weten wie er verantwoordelijk is voor de chaos rondom de Champions League-finale van afgelopen zaterdag in Parijs. De Spaanse voetbalclub vraagt in een verklaring vrijdag om opheldering en zegt de gebeurtenissen te betreuren.
Real Madrid zegt dat "hulpeloze" supporters het slachtoffer zijn geworden van de ongeregeldheden en wil voor ze opkomen. De Madrilenen willen weten waarom uitgerekend het stadion in Parijs was gekozen voor de wedstrijd. Ook vraagt Real om "antwoorden en uitleg" om vast te kunnen stellen wie er verantwoordelijk was voor het in de steek laten van de supporters, die volgens de club onterecht waren aangevallen.
De wedstrijd in het Stade de France tegen Liverpool liep een enorme vertraging op nadat veel supporters met een vals kaartje of zonder kaartje het stadion binnen wilden komen. De politie zette toen traangas in om de mensen tegen te houden. Daar werd veel kritiek op geuit.
Real won de finale met 1-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
11 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden