Real Madrid eindigt na zege op Inter (2-0) als eerste
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat als groepswinnaar naar de loting voor de achtste finales van de Champions League. De koploper uit de Spaanse competitie versloeg dinsdag in de afsluitende groepswedstrijd Internazionale, dat ook al zeker was van een vervolg in de belangrijkste Europese clubcompetitie. Het werd 2-0.
Toni Kroos bracht Real na ruim een kwartier spelen aan de leiding. De Duitse middenvelder schoot met links raak in de rechterbenedenhoek. Denzel Dumfries deed alleen de eerste helft mee bij Inter. De Nederlandse verdediger kreeg in de 24e minuut ruzie met Vinícius Júnior, die zich in het strafschopgebied in een duel met Dumfries makkelijk liet vallen. De scheidsrechter trapte er niet in.
Het duurde tot diep in de tweede helft dat de 2-0 viel. Die treffer was fraai. Marco Asensio schoot de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied met zijn linkerbeen, via de binnenkant van de paal, in het doel. Inter stond op dat moment al met een man minder op het veld na rood voor Nicolò Barella.
Reservebank
Stefan de Vrij maakte na een blessure weer deel uit van de selectie van Inter. De oud-Feyenoorder bleef op de reservebank zitten.
Sjachtar Donetsk speelde in de andere groepswedstrijd gelijk tegen FC Sheriff (1-1). Sheriff gaat als nummer 3 naar de tussenronde van de Europa League en Sjachtar is uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tahith Chong (26) is het zat om steeds uit te moeten leggen dat alle spelers bij Curaçao als 'broeders' van hem zijn. De aanvaller is de enige van de 26 selectiespelers die op het eiland is geboren. Verschillende internationale media hebben daar vraagtekens bij gezet. "We hebben allemaal roots uit Curaçao. We willen samen iets bijzonders bereiken. Iedereen is bij ons gelijk. Er is geen onderscheid", stelde Chong in het Philadelphia Stadium waar Curaçao op donderdag de derde groepswedstrijd tegen Ivoorkust speelt.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Dick Advocaat (78) heeft vertrouwen in het elftal van Curaçao dat op donderdag de derde groepswedstrijd speelt tegen Ivoorkust. 'The Blue Wave' moet in het Philadelphia Stadium winnen om naar de zestiende finales te gaan. "We kunnen het iedere tegenstander moeilijk maken. Als we zo spelen als tegen Ecuador, dan zitten we in de goede richting. Ik heb er wel een goed gevoel bij."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman wil met het Nederlands elftal op het WK als eerste eindigen in de poule. De bondscoach houdt tijdens de laatste groepswedstrijd geen rekening met de mogelijke tegenstander in de zestiende finales. Ook vindt hij het niet nodig om spelers rust te gunnen. "We willen steeds beter worden op het WK", zei de 63-jarige oefenmeester op een persconferentie. "We willen goed voetbal spelen en een goede uitslag neerzetten. De uitslag van Japan tegen Zweden is ook van belang. Maar het belangrijkste zijn wij zelf."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ryan Gravenberch dankt zijn basisplaats in het Nederlands elftal aan de snelle ontwikkeling die hij bij Liverpool heeft doorgemaakt. Dat zei de middenvelder woensdag tijdens een persconferentie in Kansas City, een dag voor de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman hoopt dat de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië niet hoeft te worden onderbroken door noodweer. "We kunnen ons op alles voorbereiden, maar niet op het weer", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het derde duel van Oranje op het WK. "Laten we hopen dat het duel onder goede omstandigheden gespeeld kan worden en ook kan worden afgemaakt. Maar dat weten we niet zeker."
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.
5 uur geleden